Soutěž Exportér roku vyhrála Škoda Auto. Vyvezla zboží za 310 miliard

Soutěž Exportér roku vyhrála Škoda Auto. Vyvezla zboží za 310 miliardNOVÉ
Výherci Foto:

FOTO: Exportér roku

Ekonomika

exportér roku 2017

ošm Echo24

Exportérem roku 2017 se stala Škoda Auto. Výsledky 23. ročníku soutěže byly vyhlášeny v pondělí během ceremoniálu v pražském Kaiserštejnském paláci. 

Celkový export z České republiky v roce 2016 činil úctyhodných 3,495 bilionu korun. Vítěz soutěže Škoda Auto v roce 2016 vyvezl zboží za 310,3 miliard korun. To je téměř  9 % celkového exportu České republiky. Druhou příčku obsadila společnost Foxconn CZ a třetí skončil Agrofert.

„Škoda Auto je důležitým pilířem exportně orientované české ekonomiky a naše pravidelné úspěchy v soutěži ‚Exportér roku’ to dokládají.“ řekl Bohdan Wojnar, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za řízení lidských zdrojů.

Kromě hlavní soutěže proběhlo vyhlášení výsledků i v ostatních kategoriích. Kategorii meziroční nárůst exportu vyhrála Škoda JS, následovaná Aircraft Industries a společností Buzuluk. Škoda JS navýšila vývoz o 1,261 mld. Kč (93,71 %).

Cenu pro exportéra, který vyvezl v roce 2016 své výrobky a služby do největšího počtu zemí, získala společnost CommScope Czech Republic, která exportovala na 131 zahraničních trhů. Samostatnou kategorii středních exportérů do 500 mil. Kč exportů vyhrála společnost ABO valve, která zároveň obdržela i cenu ČSOB za rozvoj nových exportních příležitostí v kategorii s objemem exportu 50 – 500 mil. Kč. Cenu ČSOB za rozvoj nových exportních příležitostí v kategorii nad 500 mil. Kč exportu za rok získala společnost Gumotex.

Cenu České exportní banky a Exportní garanční a pojišťovací společnosti za Nejlepší exportní transakci podpořenou státem získaly společnosti (bez pořadí) Enetex Technology, Simplex CZ a GE Aviation. Nejlepší exportéři dle hodnocení Bisnode byly Škoda JS, Buzuluk a 2N Telekomunikace.

Podrobný popis kategorií a soutěžních kritérií a kompletní výsledková listina je k dispozici na webových stránkách soutěže www.exporterroku.com.

Čtěte také: V Praze bude vyhlášen Exportér roku 2017

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články