Kolik je vám let, křičel Faltýnek na Michálka. Pirát se „otřel“ o Čapí hnízdo

Faltýnek vs Michálek

Kolik je vám let, křičel Faltýnek na Michálka. Pirát se „otřel“ o Čapí hnízdoNOVÉ
Jakub Michálek (Piráti), Jaroslav Faltýnek (ANO), Václav Moravec a Radim Fiala (SPD) v pořadu Otázky Václava Moravce Foto:

Foto: Twitter/ Otázky Václava Moravce

1
Domov
Sdílet:

Jako do malého kluka se pustil předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek do svého protějšku z Pirátské strany Jakuba Michálka. První místopředseda ANO se rozčílil především nad Michálkovým komentářem k  trestnímu stíhání Andreje Babiše v kauze Čapí hnízdo. Na místopředsedu Pirátské strany se obořil, kolik je mu let, a označil jej za „chlapce“. K roztržce došlo v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce, kde kromě Michálka a Faltýnka přišel také předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala.

Předseda poslanců hnutí ANO se do svého protějšku z Pirátské strany pustil poté, co Michálek rozpoutal diskuzi na téma trestního stíhání Andreje Babiše. Faltýnka vyprovokovalo především Michálkovo prohlášení, že trestní stíhání Andreje Babiše je „pravděpodobně oprávněné“, a dodal, že coby člen mandátového a imunitního výboru nahlédl do spisu státní zástupkyně. Argumentoval i tím, že státní zástupce nevyhověl stížnosti šéfa hnutí ANO a jeho stíhání nezastavil. Faltýnek mluvil o „uměle vymyšlené frašce“.

Následně se Faltýnek pustil do Michálka a Pirátů. Chovají se podle něj arogantně a povýšeně, kvůli čemuž nemají spojence a nic podle něj neprosadí. Předsedy poslaneckého klubu Pirátů se poté ptal, kolik je mu let a poté jej označil za chlapce. „To není možný, aby tady takový chlapec, říkal takové věci,“ prohlásil Faltýnek na adresu devětadvacetiletého předsedy pirátských poslanců Michálka. 

Ke svému věku se později v debatě předsedů poslaneckých klubů vrátil sám Michálek, když se jej moderátor pořadu Václav Moravec tázal ohledně nominačního zákona. „Já nevím zda se k tomu mohu vyjadřovat, protože mě je 29 let,“ odpověděl s ironií v hlase předseda pirátských poslanců.

Na obranu Michálka napsal příspěvek například bývalý dlouholetý poslanec z ČSSD Václav Votava. „Je směšné, když sám Faltýnek v OVM moralizuje a obviňuje někoho z arogance a vrcholem je, když se snaží urážet diskutujícího jako malého kluka,“ napsal na svém twitterovém účtu Votava.

Pozvaní místopředsedové také odpovídali na otázky ohledně druhé vlády Andreje Babiše, ve které jsou ministři za hnutí ANO a ČSSD. Poslanci těchto stran však nejsou dostatečného počtu, aby si mohli odhlasovat důvěru a tak je vláda závislá na hlasech KSČM.

„Ten vztah byl poněkud dynamický,“ popsal v Otázkách Václava Moravce Michálek předešlou vládní spolupráci ANO a sociálních demokratů. Podle něj bude nyní ČSSD pro Babiše postradatelnější. V podzimních volbách totiž výrazně propadla, když z 50 poslaneckých mandátů obhájila pouze 15.

Jaroslav Faltýnek se vyjádřil k nejmenování Miroslava Pocheho. To je podle něj problém, který musí rychle vyřešit nejen premiér Babiš, ale především šéf ČSSD Jan Hamáček. Faltýnek předpokládá, že sociální demokraté navrhnou jiného kandidáta.

Místopředseda SPD Fiala řekl, že pro důvěru vládě hlasovat nebudou. Nulovou toleranci však Radim Fiala vyloučil. „Budeme konstruktivní opozicí, budeme hlasovat pro body z našeho programu,“ řekl předseda poslaneckého klubu SPD v Otázkách Václava Moravce. Zároveň nabídl svou předpověď, když prohlásil, že vláda Andreje Babiše nevydrží, protože se podle něj bude opakovat tření mezi hnutím ANO a ČSSD.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: Malta uzavřela své přístavy pro lodě nevládních organizací 

KSČM podpoří Babišovu vládu. Brání návratu „pohrobků Sudetoněmeckého ladsmanšaftu“

Sdílet:

Hlavní zprávy

domov
×

Podobné články