1 Senátor má problém

Senátor Fischer má problém, musí obhájit, proč bral 110 tisíc měsíčně

Nové

Témata:

Někdejší kandidát na prezidenta a nynější senátor Pavel Fischer má problém. Firma Pražská strojírna chce zpět více než milion korun, který mu vyplatila za to, že se podle nich zavázal vykonávat poradenskou práci, kterou následně neodvedl. Píše o tom například server Aktuálně, iDnes a Lidovky. 

Fischer měl Pražské strojírně pomoci s expanzí na francouzský trh. Odměna za práci činila celkem 110 tisíc korun měsíčně a kompletní náhradu cestovních výdajů. Původně měla smlouva trvat pouze od března do června roku 2016. Byla však dvakrát prodloužena a protáhla se tak až do konce kalendářního roku. Peníze byly sice vyplaceny Pavlu Fischerovi, odškodnění však firma nechce po něm. Žádá je od bývalého ředitele Pražské strojírny Vladimíra Říhy, který byl propuštěn v únoru 2017. Strojírna podle Aktuálně uvedla, že Říhovi letos 18. února odeslala výzvu, ve které jej žádá, aby údajnou škodu, vyčíslenou na 1,035 milionu korun, do konce února uhradil.

Fischer se v poslední době dostal do pozornosti médií, když kritizoval společnost PPF, například v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Fischer žádal, aby vlastník PPF Petr Kellner přišel do Senátu vysvětlit, jak ovlivňuje českou zahraniční politiku.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.