1 nehoda v Praze

Vážná nehoda v Karlíně: po srážce vykolejila tramvaj, auto narazilo do domu

, NOVÉ

Témata: , , ,

Hasiči, policisté a záchranáři vyjížděli v noci na dnešek, krátce před půlnocí k vážné nehodě, při níž se v Sokolovské ulici v pražském Karlíně srazila tramvaj s osobním vozem. Tramvaj číslo 8 po srážce vykolejila, automobil narazil do nedalekého domu. Třiadvacetiletého řidiče auta museli ze zdemolovaného vozu vyprostit hasiči, s vážnými zraněními skončil ve vinohradské nemocnici. Cestujícím v tramvaji se nic nestalo.

„Tramvaj byla po nehodě mimo kolejiště, velitel zásahu proto povolal speciální vyprošťovací vozidlo s hydraulickou rukou a jednotku pražského dopravního podniku,“ uvedl dnes ráno mluvčí hasičů Martin Kavka.

Těžce zraněného řidiče na místě ošetřili záchranáři, kteří mu zavedli umělou plicní ventilaci, použili imobilizační pomůcky a ve velmi vážném stavu ho s mnohačetnými zraněními převezli do vinohradské nemocnice. ČTK to řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Provoz nočních tramvají byl na frekventované Sokolovské ulici v úseku Těšnov – Palmovka zastaven až do čtvrté hodiny ráno. Protože v noci nejezdí metro, po půlnoci zavedl dopravní podnik v úseku náhradní autobusovou linku X92 mezi Masarykovým nádražím a Palmovkou.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.