Petříček míří dál do vedení ČSSD. Získal nominaci pražských delegátů na místopředsedu strany

Petříček míří dál do vedení ČSSD. Získal nominaci pražských delegátů na místopředsedu stranyNOVÉ
Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) Foto:

FOTO: MZV ČR

Domov

VNITROSTRANICKÉ VOLBY

Echo24

Pražská sociální demokracie na krajské konferenci zvolila jako kandidáta na místopředsedu strany ministra zahraničí Tomáše Petříčka. Hlasovala pro něj drtivá většina delegátů. Sdělil to mluvčí pražské ČSSD Radek Hlaváček. Sociální demokraté budou volit ještě předsedu KVV a delegáty, kteří budou pražskou buňku zastupovat na celostátním sjezdu.

„Děkuji za svou dnešní nominaci pražské organizaci jako kandidáta na místopředsedu ČSSD. Teď si tu důvěru chci odpracovat,“ napsal Petříček v SMS zprávě.

„Mám radost, že se pražská sociální demokracie jednoznačně postavila za Tomáše Petříčka. Naše strana potřebuje ve svém čele osobnosti, jako je on. Svoji prací ve vládě i dosavadní činností v ČSSD prokázal, že je schopen nalézt pro naši stranu ztracené voliče a prezentovat novou tvář české demokratické levice,“ napsal předseda pražské ČSSD Petr Pavlík.

Pro Petříčka hlasovalo podle Hlaváčka téměř 93 procent delegátů. Petříček se stal minstrem zahraničí loni v říjnu poté, co ČSSD ustoupila Zemanovi a vzdala se nominace europoslance Miroslava Pocheho, kterého prezident odmítal.

Pražské sociální demokraty čeká ještě volba předsedy KVV, kdy jedinou nominaci získal dosavadní předseda Pavlík. Zároveň musí ještě zvolit své zástupce na celorepublikový sjezd strany, který se bude konat zhruba za dva měsíce.


Čtěte dále: Čínský velvyslanec byl u Kubery a Petříčka. Chybu prý udělaly obě strany

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Související články