1 Architektura

Extravagantní dům se sochami Davida Černého. Vyroste u barokní Invalidovny, jíž zčásti zastíní

Nové

Témata: , ,

V pražském Karlíně vznikne kousek od historické barokní Invalidovny moderní budova Nová Invalidovna. Budou v ní byty, podzemní parkování, restaurace a obchody. Budovu budou navíc podpírat sochy výtvarníka Davida Černého. Stavět se začne příští rok na jaře.

Objekt nabídne byty, podzemní parkování a vnitroblok v přízemí se službami, s fitness centrem, kavárnami či drogerií. Celkové investice projektu Nová Invalidovna se točí okolo 1,5 miliardy korun. Stavba by měla být uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2022.

Investorem a developerem projektu Nová Invalidovna je společnost Trigema. Projektové a architektonické práce zajišťuje studio Qarta architektura. „Dům ztělesňuje ležící postavu, kterou jednotlivé sochy ošetřují. To bude zároveň v přeneseném slova smyslu odkazovat na název a původní poslání lokality Invalidovna. Se zahájením stavby počítáme na jaře příštího roku,“ uvedl předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.

Robotická recepční

Objekt nabídne zhruba 144 premiových bytů s lodžiemi, které budou ve velikosti od 1+kk až po penthousy. „Interiér společných prostor, na němž David Černý také spolupracuje s architekty ze studia Qarta, se bude v řadě ohledů běžnému standardu vymykat. V přízemí rezidenty obslouží velkorysá centrální a pět vedlejších vstupních recepcí. Ty budou zcela automatizovány a vybaveny robotickou recepční. Byty budou doplněny lodžiemi. Uživatelé penthousů budou moci využít střešní terasy. Pro parkování budou určena dvě podzemní podlaží,“ uvedla společnost Trigema v tiskové zprávě.

Nová Invalidovna vyroste naproti čelní fasádě historické budovy národní kulturní památky Invalidovna a parku Kaizlovy sady. Pozemek je ohraničen ulicemi Sokolovská, U Invalidovny, Rohanské nábřeží a Za Invalidovnou.

Budova se sochami od Davida Černého ale nebude jedinou novinkou v této pražské čtvrti. Severně od Nové Invalidovny na území Rohanského ostrova se k výstavbě připravuje komplex administrativních a bytových budov Rohan City a směrem na východ dokončuje administrativní areál Rustonka.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Praha vzhlíží k Hamburku. Chce stejně dechberoucí koncertní síň

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Vychází každý čtvrtek

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si neomezený přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.