1 Architektura

Extravagantní dům se sochami Davida Černého. Vyroste u barokní Invalidovny, jíž zčásti zastíní

Nové

Témata: , ,

V pražském Karlíně vznikne kousek od historické barokní Invalidovny moderní budova Nová Invalidovna. Budou v ní byty, podzemní parkování, restaurace a obchody. Budovu budou navíc podpírat sochy výtvarníka Davida Černého. Stavět se začne příští rok na jaře.

Objekt nabídne byty, podzemní parkování a vnitroblok v přízemí se službami, s fitness centrem, kavárnami či drogerií. Celkové investice projektu Nová Invalidovna se točí okolo 1,5 miliardy korun. Stavba by měla být uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2022.

Investorem a developerem projektu Nová Invalidovna je společnost Trigema. Projektové a architektonické práce zajišťuje studio Qarta architektura. „Dům ztělesňuje ležící postavu, kterou jednotlivé sochy ošetřují. To bude zároveň v přeneseném slova smyslu odkazovat na název a původní poslání lokality Invalidovna. Se zahájením stavby počítáme na jaře příštího roku,“ uvedl předseda představenstva společnosti Trigema Marcel Soural.

Robotická recepční

Objekt nabídne zhruba 144 premiových bytů s lodžiemi, které budou ve velikosti od 1+kk až po penthousy. „Interiér společných prostor, na němž David Černý také spolupracuje s architekty ze studia Qarta, se bude v řadě ohledů běžnému standardu vymykat. V přízemí rezidenty obslouží velkorysá centrální a pět vedlejších vstupních recepcí. Ty budou zcela automatizovány a vybaveny robotickou recepční. Byty budou doplněny lodžiemi. Uživatelé penthousů budou moci využít střešní terasy. Pro parkování budou určena dvě podzemní podlaží,“ uvedla společnost Trigema v tiskové zprávě.

Nová Invalidovna vyroste naproti čelní fasádě historické budovy národní kulturní památky Invalidovna a parku Kaizlovy sady. Pozemek je ohraničen ulicemi Sokolovská, U Invalidovny, Rohanské nábřeží a Za Invalidovnou.

Budova se sochami od Davida Černého ale nebude jedinou novinkou v této pražské čtvrti. Severně od Nové Invalidovny na území Rohanského ostrova se k výstavbě připravuje komplex administrativních a bytových budov Rohan City a směrem na východ dokončuje administrativní areál Rustonka.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Dále čtěte: Praha vzhlíží k Hamburku. Chce stejně dechberoucí koncertní síň

Týdeník Echo

od 1099 Kč

Tištěný Týdeník Echo věnuje velkou pozornost politickým a společenským událostem, historii, literatuře, filmu a kultuře obecně.

Více info

EchoPrime

od 249 Kč

Vychutnejte si přístup k prémiovému obsahu určenému pouze předplatitelům, který nemá na českém internetu obdoby

Více info