1 Týden s prezidentem

Rychetský by se měl více věnovat Ústavnímu soudu, vzkázal mu prezident

, NOVÉ

Témata: ,

Prezident Miloš Zeman se ostře vymezil proti jednání předsedy Ústavního soudu Pavla Rychetského, jehož zkritizoval především za pozitivní vyjádření na adresu organizátorů demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi. Rychetskému ve čtvrtečním Týdnu s prezidentem také vyčetl, že jeho Ústavní soud pracuje pomalu, když mu už tři roky na stole leží Zemanova ústavní stížnost na novelu zákona o střetu zájmů, známou jako lex Babiš.

Rychetského nedávné vyjádření o tom, že pohřeb se státními poctami by si spíše než zpěvák Karel Gott zasloužila Vlasta Chramostová, by prezidentský přešel, více mu vadí výroky směrem ke spolku Milion chvilek pro demokracii, jehož demonstrace označil za namířené proti moci výkonné, tedy částečně i jemu. „Musím reagovat tak, že demonstrace proti moci výkonné mají být ignorovány a má se počkat na výsledek svobodných voleb,“ prohlásil Zeman.

Zkritizoval také pomalost Ústavního soudu. „Co je to za soud, který nedokáže projednat tři roky ústavní stížnost prezidenta republiky?“ tázal se prezident s tím, že jde o prokazatelnou lenost. „Tak kdyby se pan Rychetský více věnoval Ústavnímu soudu a méně si hrál na arbitra elegantiarum, tak by to bylo lepší,“ nechal se slyšet prezident.

Čtěte také: Zeman neuspěl. Oduznání Kosova teď není na stole, shodli se ústavní činitelé

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.