Známý novinář opouští Bild kvůli „woke politice“ vedení. „Nechci pracovat pod duhovou vlajkou“
DIKTÁT LGBT
Ralf Schuler, šéf parlamentního redakčního týmu v deníku Bild, odchází z média na protest proti vedení redakce. V emailu šéfredaktorovi Bildu Johannesu Boieovi a řediteli vydavatelství Alex Springer SE Mathiasi Döpfnerovi, pod který Bild spadá, Schuler kritizoval nekritický přístup firmy k hnutí LGBTQ a rozhodnutí vedení postavit se na stranu queer aktivistů. Znění emailu má k dispozici politický magazín Cicero.
„Vždy budu hájit svobodu jednotlivce, ale nepřipojím se k žádným bojovným skupinám a zrovna tak nechci pracovat pod duhovou vlajkou, stejně jako bych nechtěl pracovat pod vlajkami jiných hnutí,“ uvedl Schuler.
Podle něj například zástupce šéfredaktora Bildu v denním brífinku napsal, že list „stojí pevně na straně LGBTQ komunity v boji za lidská práva a proti diskriminaci“. „Nestojím ‚pevně na straně‘ žádného politického hnutí a nepovažuji to za úkol novinářů, nemluvě o stalinistickém nádechu té formulace,“ napsal Schuler vedení.
„Místo toho, abychom byli hlasem mas a rozumu, jsme nedávno v komentáři označili svobodnou volbu pohlaví za otázku respektu a volby a o dva dny později jsme podpořili protivědecké excesy téže duhové komunity, která zabránila obyčejné biologické přednášce na Humboldtově univerzitě,“ pokračoval Schuler. Odkazoval tím na přednášku bioložky Marie-Luise Vollbrechtové, která měla pojednávat o nárůstu transsexuality mezi dospívajícími dívkami. Po kritice studentského spolku právníků a právniček, na jehož stranu se postavilo univerzitní vedení, byla přednáška zrušena. Více jsme o tom psali zde.
„(Vydavatelství) Axel Springer ze sebe dělá vlajkonoše hnutí, které usiluje o pevný společenský systém s jazykovými a pravopisnými předpisy a domnívá se, že je oprávněno diktovat většinové společnosti politický kánon, třeba ohledně změny pohlaví nebo genderových kvót,“ obvinil své dosavadní šéfy Schuler.
Řady Bildu nedávno kvůli „woke“ politice opustila i redaktorka Judith Sevinç Basadová. „Mám pocit, že už nemohu informovat o nebezpečí, které toto sociální hnutí představuje. A mám pocit, že celé nakladatelství mě už v této věci nepodporuje. Jako novinářku mě nic tak nezarazilo jako aktivismus malé menšiny, která se oficiálně hlásí k rozmanitosti, ale v jádru má radikální ideologii,“ uvedla Basadová ke svému konci v médiu.