5 prezidentské volby

Polonahá aktivistka si stěžuje na policii: Byli hrubí, nedali mi najíst

, FOTOGALERIE

Témata: ,

Ukrajinská aktivistka Angelina Diashová, která v pátek ve volební místnosti v pražských Lužinách polonahá vyběhla před prezidenta Miloše Zemana, si stěžuje na postup policie. Odmítali jí prý dát najíst, neumožnili vysprchovat se a nemohla mít kontaktní čočky. Uvedla to v rozhovoru pro server irozhlas.cz. Policie se nařčením brání. Prý jí v jednu v noci v cele předběžného zadržení dali rýžový nákyp a čaj. 

„Po zatčení jsem do vězení přijela pozdě, ale měla jsem hlad. Nedali mi najíst, i když jsem je o to žádala. Řekli, že žádné jídlo nemají,“ tvrdí v rozhovoru Diashová. Krajské ředitelství policie ale tvrdí, že sama Diashová původně jídlo odmítla. „Zadržené byla poprvé strava nabídnuta v jednadvacet hodin dvanáctého ledna, tedy v době, kdy ještě byla v kompetenci kriminalistů druhého policejního obvodu. Tuto nabídku žena odmítla,“ stojí v policejním prohlášení.

„Posléze byla zadržená eskortována, konkrétně v jednu hodinu ráno třináctého ledna, do cely předběžného zadržení. Tam jí byla při přijetí nabídnuta strava podruhé, kdy stravu žena následně přijala. K jídlu konkrétně dostala rýžový nákyp a čaj,“ dodala policie.

Diashová policii také vyčítá, že jí odmítali ponechat kontaktní čočky. „Policisté mě nutili sundat si je před vstupem do cely. Když jsem jim řekla, že bez nich skoro nevidím, byli velmi hrubí,“ uvedla.

Podle policie ale aktivistka čočky měla. „Je dokonce zachyceno na videozáznamu, kterak policistka ženě přináší transportní pouzdro s kontaktními čočkami. Zadržená čočky z pouzdra vyjme a použije je. Poté jí je pouzdro opět odebráno,“ uvedla ve svém prohlášení policie.

Diashová dále tvrdí, že jí policisté původně odmítla umožnit osprchovat se a byli na ni hrubí. Sprchu jí ale později umožnili. „Nakonec jsem dostala čas na sprchu dvě minuty,“ řekla.

Aktivistce pražský soud uložil tři měsíce vězení s roční podmínkou. Zároveň musela do tří dnů opustit Českou republiku, protože byla na rok vyhoštěna ze země. Diashová uvedla, že Českou republiku již opustila a je v Kyjevě. Zemi opustila okamžitě, protože byla ukrajinským velvyslancem v Praze varována, že zůstat v Praze by mohlo být nebezpečné.

„Vycházím z reakcí na svém facebookovém profilu, které jsem si přečetla po vrácení telefonu. Dostala jsem hodně nenávistných zpráv. Mé obhájkyni vyhrožovali zastřelením, protože mě hájila,“ uvedla aktivistka.

Čtěte také: Sextremistka, která zaskočila Zemana, dostala podmínku a vyhoštění

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Z nového čísla Nakonec zvýší daně. Babišovi došly zdroje, přesto občanům dál slibuje miliardy

Echo týdne: Trump, Petříček a sníh ● Komentář: Vysoké mzdy zastavily průmysl ● Svět: Pekelný festival v Karibiku ● Recenze: Z časů, kdy to měli rádi horké

Rozpadají se nám těla i duše Neumíme lidi vracet do života, říká Pavel Kolář
Zelená školačka Kdo podnítil mezinárodní hnutí záškoláků?
,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.