Topol se ptá Peňáse. Autor Echa představil své Výpravy v Knihovně Václava Havla

POSLECHNĚTE SI VIDEO Z DEBATY

Topol se ptá Peňáse. Autor Echa představil své Výpravy v Knihovně Václava Havla
Topol se ptá Peňáse. Autor Echa představil své Výpravy v Knihovně Václava Havla. Foto: Printscreen z videa
3
Domov

Echo24

Úspěšná kniha Jiřího Peňáse Výpravy pro blízké i vzdálenější přibližuje místa, která znáte, a objevuje místa, která jste dosud nenavštívili, připomíná dávno zapomenuté historické souvislosti. Nejen o knize s jejím autorem v Knihovně Václava Havla debatoval Jáchym Topol. Na jejich rozhovor se zde nyní můžete podívat.

„Autor se od prvního dílu moc nezměnil, jedná se o člověka městského typu, zájmů spíše duchovních a literárních než adrenalinových nebo třeba kulinářských, pro nějž je největším dobrodružstvím vystoupit někde z vlaku, prohlédnout si kostel, radnici a kašnu a pak najít něco, kde by lacino přespal,“ představuje knihovna Peňásovo dílo.

Výpravy pro blízké i vzdálenější si můžete objednat zde.

Kniha Výpravy pro blízké i vzdálenější navazuje na loni vydané Výpravy pro starší a pokročilé. Nové Výpravy mají velmi podobný, vlastně stejný formát jako první díl, jsou samozřejmě z jiných míst, ale píše je pořád ten samý člověk, který se za rok zas tak moc nezměnil.

Jeho cesty nyní směřovaly především po Čechách, ale odskočil si i do Maďarska, Polska, Rakouska a Saska. Jsou to výpravy po střední Evropě, naší vlasti blízké i trochu vzdálenější.

Foto: Echo24