VIDEO: Ohnivé peklo kvůli suchu v Portugalsku. Vrtulníky hasičů berou vodu i z bazénů

VIDEO: Ohnivé peklo kvůli suchu v Portugalsku. Vrtulníky hasičů berou vodu i z bazénůNOVÉ
Lesní požár Foto:

FOTO: Shutterstock

Svět

Boj s požáry

jk

Na jihu Portugalska se rozšířil lesní požár, který vypukl v pátek v regionu Algarve. Lékaři již ošetřili 25 lidí a nedobrovolnou evakuaci ze dvou hotelů zažili také turisté v této jinak oblíbené oblasti. S požáry bojuje přes 1150 hasičů.

Požár vypukl v pátek poblíž města Monchique, k jeho šíření přispěly nebývale vysoké teploty, které o víkendu v oblasti přesahovaly 40 stupňů Celsia. Plameny se šíří na úpatí kopce regionu Algarve a dým je podle agentury Reuters vidět i z pobřeží. Hustý kouř ztěžuje práci i letadlům s vodou, při hašení požáru pomáhá devět vrtulníků.

„Museli jsme evakuovat celý hotel a nevíme, kdy znovu otevřeme,“ popsal situaci Antonio Monteiro, šéf hotelu v letovisku Caldas de Monchique. Uzavřen byl v tomto letovisku i pětihvězdičkový hotel The Macdonald, který muselo po půlnoci opustit několik stovek turistů, protože se požár přiblížil na necelé dva kilometry. Tento hotel navštěvují zejména Britové.

Zranění v oblasti požáru utrpělo 25 lidí, většina z nich se nadýchala kouře či utrpěla lehké popáleniny, jeden člověk byl zraněn vážně.

Čtěte také: Požáry v Řecku mají už přes 60 obětí