Tramvaje s vlajkou NATO překvapily Pražany. Připomínají 20 let od vstupu do aliance

Tramvaje s vlajkou NATO překvapily Pražany. Připomínají 20 let od vstupu do alianceNOVÉ
tramvaj s vlajkou NATO Foto:

Foto: Vojtěch Šeliga

Domov

20 let v NATO

voš Echo24

Česká republika si v úterý připomíná 20 let od vstupu do Severoatlantické aliance NATO. Pražany proto po ránu překvapily tramvaje ozdobené vlajkou NATO společně s vlajkou českou. Podobně vyzdobené tramvaje se v pražských ulicích objevují obvykle ve dnech státních svátků.

Vlajky prosadilo především uskupení Praha Sobě s radními Adamem Scheinherrem a Hanou Třeštíkovou. „Dneska si v Praze připomínáme vstup do NATO i vlaječkami na tramvajích! Díky Hance Třeštíkové a Adamu Scheinherrovi a jejich týmu,“ napsal na Twitter starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Fotkou s vyzdobenou tramvají se pochlubila i sama Třeštíková: „Jsem hrdá, že Česká republika patří do NATO! A děkuji pražským radním za spolupráci, díky které si významné výročí připomínáme i v tramvajích a v metru. Je přece co slavit!“

Česko společně s Polskem a Maďarskem rozšířily jako první země někdejšího východního bloku řady NATO 12. března 1999. Na Pražském hradě se setkávají přední ústavní činitelé se zástupci spojeneckých zemí včetně prezidentů Slovenska, Polska a Maďarska. Program zahájí konference Naše bezpečnost není samozřejmost mimo jiné za účasti bývalé ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightové. Slavnostní den skončí oceněním 14 osobností, které se zasloužily o vstup ČR do NATO.

Čtěte také: Další velké omezení dopravy v Praze. Začíná oprava tramvajové tratě na Vinohradské

Související články