Desítky ozbrojenců napadly kostel v Burkině Faso. Zmasakrováno šest křesťanů včetně kněze

Desítky ozbrojenců napadly kostel v Burkině Faso. Zmasakrováno šest křesťanů včetně knězeNOVÉ
Svět

Útok na kostel v Burkině Faso

Echo24

Skupina útočníků v neděli v západoafrické Burkině Faso přepadla katolický kostel a zabila při tom šest lidí včetně kněze. Informovala o tom agentura AFP. Podle francouzské rozhlasové stanice RFI do kostela po začátku mše vniklo asi 20 až 30 ozbrojených mužů, kteří začali střílet po věřících.

„Okolo 9:00 vtrhli během mše ozbrojení muži do katolického kostela. Začali střílet a účastníci církevního shromáždění se snažili utéct,“ citovala AFP Ousmaneho Zongu, starostu městečka Dablo, kde se útok odehrál. Dablo leží na severu Burkiny Faso.

Podle Zongy útočníci kostel zapálili, stejně jako několik blízkých obchodů, a později vyrabovali i místní zdravotní středisko.

Koncem dubna přepadli ozbrojenci protestantský kostel v oblasti Silgadji, zabili tam pět lidí, včetně pastora.

Burkina Faso je převážně muslimský stát. Na severu hraničí s Mali, kde působí řada islamistických teroristických skupin. Proti nim v regionu bojují společné síly označované jako G5 Sahel Joint Force.

Dříve byla Burkina Faso považována za jednu ze stabilnějších zemí západní Afriky, s koncem loňského roku však byla vláda kvůli zhoršující se bezpečnostní situaci donucena vyhlásit šestiměsíční výjimečný stav. Džihádistické útoky jsou v zemi časté.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

ČTĚTE TAKÉ: Drtivá porážka tradičních britských stran v eurovolbách? Brexitová strana má obří podporu

Související články