1 Případ černošské astronautky

Měla být první černoškou na ISS, NASA ji ale vyškrtla ze seznamu

NOVÉ

Témata: ,

Americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku (NASA) odebral americkou astronautku Jeanette Eppsovou z chystaného červnového letu na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS). Příčinu neuvedl. Eppsová se přitom měla stát první černošskou astronautkou v posádce ISS. Informovala o tom britská BBC.

Sedmačtyřicetiletá astronautka měla na stanici zamířit v červnu z kosmodromu Bajkonur v Kazachstánu na palubě ruského Sojuzu. Doprovázet ji měli Němec Alexander Gerst a kapitán letu Rus Sergej Vasiljevič Prokopjev. NASA však v pátek uvedla, že její místo dostane americká lékařka Serena Maria Auñónová-Chancellorová.

Agentura nesdělila, proč se k takovému kroku rozhodla, v oficiálním prohlášení pouze uvedla, že se Eppsová „vrátí do Johnsonova vesmírného střediska, aby se ujala povinností jako astronautka“.

Jeanette Eppsová v roce 2000 dokončila doktorát v leteckém inženýrství. Po vystudování pracovala 2 roky v laboratoři, následně pracovala v americké CIA. Tam působila po sedm let jako technický zpravodajský důstojník, než v roce 2009 přešla do NASA.

Čtěte také: Zemřel astronaut Young, který se prošel po Měsíci. Naživu je už jen pět „lidí z Měsíce”

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.