‚Světlá pleť – tím lépe pro ni.‘ Moderátorku obvinili z rasismu

Moderátorka se omluvila

‚Světlá pleť – tím lépe pro ni.‘ Moderátorku obvinili z rasismuAKTUALIZOVÁNO 3
Svět
Echo24
Sdílet:

Televizní moderátorka australské stanice Channel 7 nezvládla v přímém přenosu rozhovor s dvojčaty, které mají odlišnou pleť díky rozdílné rase svých rodičů. S poznámku „Lucy má po svém otci světlou pleť – tím lépe pro ni,“ pobouřila diváky a  vysloužila si obvinění z rasismu. Ta se nyní za svůj komentář veřejně omluvila, uvedl deník The Independent.

Nedorozumění nastalo letos v březnu, když moderátorka Samantha Armytage vedla v pořadu Sunrise rozhovor s britskými dvojčaty Lucy a Mariou Alymerovými. Díky svým rodičům – bělošskému otci a matce z Jamajky, mají zcela jinou podobu a dokonce i rozdílnou pleť.

„Maria má tmavou pleť, hnědé oči a vlnité tmavé vlasy po své matce, která je napůl z Jamajky; naopak Lucy má po svém otci světlou pleť – tím lépe pro ni – rovné zrzavé vlasy a modré oči.“

Diváci však poznámku o bílém dvojčeti označili za nevhodnou, urážlivou a rasistickou. Nahrávku videa zveřejnili na internetu a rozjeli také online petici, která požadovala od moderátorky omluvu. Tu podepsalo více jak 4000 lidí.

Čtěte také: Ruský plakát omylem oslavoval letce Luftwaffe jako hrdiny

Omluvy se nyní skutečně dočkali. „Byla bych zahanbená, kdyby si někdo myslel, že jsem řekla nebo si myslela cokoli rasistického. To mi není přirozené. Omlouvám se všem, které jsem mohla urazit,“ uvedla Armytage v prohlášení.

Moderátorky se zastal producent pořadu Michael Pell. „Sam vždycky přiznávala, že v australském prostředí je nevýhodou spíše její světlá pleť,“ snažil se celou záležitost uvést na pravou míru.

Čtěte také: Putinova patnáctiletka. Ruská TV natočila oslavný film Prezident

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit