Ovčáček spouští svou televizi ‚OVTV‘. Chystá logo a přenosy z Hradu

'ZEMAN VZNIK OVTV OCENIL'

Ovčáček spouští svou televizi ‚OVTV‘. Chystá logo a přenosy z HraduNOVÉ
Jiří Ovčáček. Foto: Reprofoto: ČT
Domov

vb Echo24

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček je nadmíru spokojen s přímými přenosy, které začal v posledních dnech pořizovat během Zemanových cest po městech a obcích. Nyní pro svoje přenosy dokonce vymyslel i originální jméno – Ovčáčkova televize neboli „OVTV“. Podle vlastních slov by chtěl vytvořit protiváhu České televizi, která prý neinformuje o Zemanových cestách po českých krajích objektivně.

Ovčáček si podle vlastních slov váží především divácké odezvy jeho videí, která zachycují Zemanova vystoupení před občany, a která nyní v přímém přenosu sdílí na sociálních sítích. Doteď je umisťoval na svůj twitterový účet, nově se budou objevovat na oficiální facebookové stránce Miloše Zemana. Jeho videa prý za poslední dva měsíce nasbírala více než 50 000 zhlédnutí. Teď přišel s nápadem dát svému vysílání ucelenější formu a vlastní jméno – a tak vznikla OVTV.

„Úspěchem jsem příjemně překvapen, ale nechci usínat na vavřínech. Cílem je získat trvalý zájem veřejnosti. Pomoci může i to, že už jsem byl kontaktován provozovatelkou jednoho z kanálů na Youtube s žádostí, zda může sdílet videa OVTV. Samozřejmě jsem rád souhlasil,“ uvedl Ovčáček na dotaz serveru ECHO24.cz.

Vlastní televizi prý spustil proto, aby vytvořil protiváhu České televizi, proti níž se on sám i prezident Miloš Zeman často ohrazují. „OVTV jsem spustil proto, že například právě prostřednictvím veřejnoprávní ČT neměli diváci možnost se nezkresleně seznámit s průběhem debat pana prezidenta s občany ve městech a obcích. Jsem velmi rád, že ČT si uvědomuje, že ji v tomto směru vyrůstá konkurence. Důkazem budiž včerejší Události, komentáře, kde byla OVTV zmíněna,“ vysvětlil.

Prezidentův mluvčí ale jedním dechem dodal, že samotný nápad založit vlastní televizi mu vnukl polský prezident Andrzej Duda, který přímé přenosy už nějakou dobu používá. „Při jeho letošní návštěvě na Hradě jsem tuto aktivitu zaznamenal a rozhodl se ji vyzkoušet v ČR. Zpočátku zkušebně na Twitteru, nyní definitivně prostřednictvím Facebooku pana prezidenta. Toto řešení se plně osvědčilo,“ přiblížil první výsledky OVTV.

Co se týče blízké budoucnosti, Ovčáček bude mít napilno: „Plánuji vytvořit logo OVTV a rozšířit přímé přenosy i na vybrané akce na Hradě. Nevylučuji i vysílání nejzásadnějších vyjádření pana prezidenta, který vznik OVTV velmi ocenil.“ Zároveň uvedl, že počínaje třídenní návštěvou Zemana na Vysočině, která proběhne mezi 29. červnem a 1. červencem, na přání diváků dopředu zveřejní program přímých přenosů OVTV ze Zemanových akcí.

K zahájení vlastního vysílání Hradu se ostatně na páteční tiskové konferenci vyjádřil i prezident Zeman. Takzvaná OVTV, která svým názvem zjevně odkazuje na internetovou televizi DVTV, by podle Zemana měla donutit ČT, aby „vhodně nesestříhávala“ záznamy z jeho veřejných vystoupení. „Takže, milovaná televize, přibyla vám jedna, neříkám že veřejnoprávní, ale svým způsobem i objektivní a určitě nezávislá televize,“ řekl Zeman na adresu České televize.

Čtěte také: Ovčáček chce „odhalovat falešné karty“ uchazečů o Hrad

Ovčáček trénuje na boj s ‚kavárnou‘ – jezdí na kole a chodí po horách