1 Meziroční zpomalení růstu

ČSÚ: Stavebnictví v ČR zpomalilo růst na 1,8 procenta

NOVÉ

Témata: ,

Stavební výroba v ČR v červenci reálně meziročně zpomalila růst na 1,8 procenta po červnovém revidovaném růstu osm procent. Produkce v pozemním stavitelství vzrostla o 7,5 procenta, v inženýrském naopak klesla o 10,2 procenta. Meziměsíčně byla stavební produkce v červenci po vyloučení sezónních vlivů reálně nižší o 2,6 procenta. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Stavební úřady letos v červenci vydaly 6895 stavebních povolení, meziročně se jejich počet snížil o 1,7 procenta. Orientační hodnota těchto staveb se proti loňskému červenci zvýšila o polovinu na 33,2 miliardy Kč.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

V červenci se začalo stavět 2612 bytů, což je o 36,8 procenta více než ve stejném období loni. Počet dokončených bytů pak meziročně vzrostl o 13,3 procenta na 2007 bytů.

Pracovníků ve stavebních firmách s 50 a více zaměstnanci v červenci meziročně ubylo o 1,7 procenta. Jejich průměrná hrubá měsíční nominální mzda vzrostla oproti loňskému červenci o 1,4 procenta na 35.238 korun.

Čtěte také: Můj dům, můj hrad, moje zahrada….když úřad povolí


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.