Blamáž na úvod. Čeští hokejisté na olympiádě nestačili na outsidera z Dánska

ČEŠI PODLEHLI DÁNŮM

Česko bylo v prvním utkání v roli favorita, přesto nestačilo na Dánsko. Foto: Shutterstock
1
Vojtěch Drbohlav

Čeští hokejisté na úvod zimních olympijských her v Pekingu (ZOH) prohráli s Dány 1:2. Před utkáním přitom byli Češi považováni za outsidera, se soupeřem však již v první třetině prohrávali 0:2 a v průběhu utkání se svěřencům trenéra Filipa Pešána podařilo pouze snížit na konečných 1:2.

Dány přivedla k vítězství povedená první třetina. Do vedení 1:0 šli ve 12. minutě zásluhou Marcuse Lauridsena, který se napřáhl v kruhu, odkud přesně trefil zadní tyč brány gólmana Šimona Hrubce. Další branka v české síti následovala po trestném střílení. Češi totiž faulovali při samostatném úniku Patricka Russela, což soupeř dokázal potrestat. Russel svůj nájezd proměnil a bekhendovým blafákem zakončil pod břevno.

Čeští hokejisté snížili na 1:2 v úvodu druhé třetiny, když se střelou z mezikruží trefil Roman Červenka do pravého horního rohu dánské branky. Poté ale už žádné branky nepadly. Češi přitom měli více ze hry a produkovali mnohem více střel než soupeř (40:17), přesto v gól přetavili jen jednu. Český národní výběr tak utrpěl v Pekingu v rámci prvního zápasu olympiády lekci z produktivity a na své první body bude muset čekat minimálně do dalšího utkání. To je čeká v pátek, kdy v 9:40 vyzvou Švýcarsko.