Ministryně Marksová nabádá k anarchii, nepatří do vlády

Ministryně Marksová nabádá k anarchii, nepatří do vlády
Michaela Marksová Foto:

FOTO: Vláda ČR

1
Politická aréna

Tomáš Zdechovský

Není normální, aby člen vlády nabádal ke stávkám. Jenomže, tohle přesně udělala ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová, když prohlásila, že chápe řidiče autobusů, kteří chtějí stávkovat za vyšší platy a podporuje je. Namísto toho, aby jako členka vlády hledala věcná řešení, podporuje stávku, která sama o sobě závažnou situaci řidičů nevyřeší.

Osobně si vážím náročné práce řidičů autobusů a větší výdělky jim přeji, protože si je za jejich náročnou práci zaslouží a jsem rád, že česká vláda rozhodla o zvýšení jejich platů. Jako bývalý podnikatel ale na druhou stranu chápu také to, že mohou být problémy se zajištěním peněz na státem určené zvýšení odměn. Dokáži pochopit, že odborářský boss v případě, když není jisté, že se najdou peníze na zvýšené výplaty, začne hrozit stávkou, ale od člena vlády bych doufal v jiné řešení.

Čekal bych, že bude hledat způsoby, jak najít peníze na vyšší mzdy řidičů. Jedině takhle se chová odpovědný člověk. To, co předvedla paní Marksová, se podobá řešení, které nachystal popletený král v pohádce Pyšná princezna. Když chtěl propustit starou chůvu zavřenou ve vězení, tak jí do cely přinesl pilník. To bylo velmi alibistické a problém se zavíráním nepohodlných lidí do vězení, to neřešilo.

A stejně tak tuto kauzu neřeší paní ministryně, když místo toho, aby se jí věcně zabývala, jen vyzývá ke stávce. Stará chůva ve zmíněné úžasné české pohádce řekla králi, „takový jsi ty, když chceš někomu dát svobodu, dáš mu pilník, že se nestydíš.“ Ano paní ministryně, že se nestydíte.