Něco na tom nesedí. Kimovy fotky popírají fyzikální zákony

Pravda, nebo fotomontáž?

Něco na tom nesedí. Kimovy fotky popírají fyzikální zákonyNOVÉ 2
Svět
Echo24
Sdílet:

Severokorejský vůdce Kim Čong-un se na posledně zveřejněných fotografiích pochlubil dalším úspěchem – zdoláním nejvyšší hory země Pektusan. O tom, že výstup zřejmě nezdolal sám a státní agentury jeho výlet poněkud přibarvily, svědčí více než jen Kimovy polobotky, ve kterých na posvátný severokorejský vrchol údajně vystoupal. Nesedí ani snímky s Kimovým upraveným účesem navzdory silnému větru nebo „levitující“ vojáci, kteří svého vůdce na horu doprovodili.

Fotografie zveřejněná státní agenturou KCNA zobrazuje vůdce, kterého na vrcholu nadšeně vítají straničtí a armádní funkcionáři. Navzdory silnému větru se zdá Kimův účes téměř neporušený.

Přitom na podobném snímku zveřejněném novinami Rodong Sinmun, který musel být pořízen v téměř stejném momentu, čelí Kim silnému větru, který mu vlasy výrazně pocuchal. Nabízí se proto otázka, zda Kimův neporušený účes z předchozího snímku není spíše výsledkem následné fotomontáže.

A nesrovnalosti pokračují. Média poukazují na dav nadšených vojáků, nad kterými zvláštním způsobem ční další muži. „Na čem to stojí, neviditelných kamenech?“ ptají se novináři.

Zdá se, že severokorejský diktátor se na vrcholu hory skutečně pohyboval, jak se tam však dostal, zůstává otázkou. „Kim Čong-un, který ještě nedávno chodil se značnými obtížemi, totiž nejvyšší vrchol Severní Koreje určitě nezdolal sám,“ komentuje fotografie deník The Independent. O tom, do jaké míry jsou snímky z Kimova výletu autentické, však mohou média nadále jen spekulovat. 

Čtěte také: Kim Čong-un v polobotkách vyrazil na nejvyšší horu KLDR

A teď tu o Kimovi: ve třech letech řídil, v devíti jachtařil

Sdílet: