Spouštíme Týdeník Echo

Komentáře

Dalibor Balšínek

Vážení a milí čtenáři,

ještě to nejsou ani čtyři měsíce, co jsme 16. března spustili názorový deník ECHO24.cz. Přesto se podařilo dosáhnout pro nás nečekaného ohlasu. Každý měsíc nám přibývají čtenáři a podle nezávislého měření Google Analytics navštěvuje ECHO24.cz přes 260 000 uživatelů-čtenářů. Tento výsledek se přibližoval našim tajným představám, zároveň ovšem víme, že to nestačí a že náš růst se nesmí zastavit.

Věděli jsme, že to nebudeme mít jednoduché. Zlomit u inzerentů a mediálních agentur skepsi, opatrnost, ale i obavy z nového internetového deníku, který stojí v opozici vůči trendu vlastnictví českých médií a je výrazně kritický k současným poměrům, bude trvat ještě dlouhé měsíce. Proto jsme pečlivě zvažovali, zda ECHO24.cz zpoplatníme. Nakonec jsme nezpoplatnili ani jeho část, protože pro nás byla na prvním místě relevance na mediálním trhu, kterou bychom při známé neochotě platit za obsah na internetu výrazně ohrozili. Kvalitní obsah ale zadarmo vytvářet nelze. Proto jsme se rozhodli vydávat Týdeník ECHO, do nějž přesuneme část obsahu, který jsme dosud publikovali na internetu zdarma. Týdeník dále rozšíříme o hlubší analýzy a komentáře, plné verze rozhovorů a původní reportáže. Páteří Týdeníku ECHO bude komentovaný popis nejdůležitějších událostí z domácí politiky, společnosti i ze světa, původní zprávy, reflexe kulturních událostí v sekci Umění & Kritika, ale budeme také přinášet texty o designu, autech, technologiích apod.

Předplacením Týdeníku ECHO pomůžete existenci celého našeho projektu, a navíc dostanete exkluzivní obsah. Nebudu zastírat logiku struktury předplatného, je rozdělena tak, aby cena předplatného byla přijatelná pro běžného čtenáře, tzv. Firemní a Korporátní předplatné reaguje na podněty podnikatelů, majitelů malých firem nebo živnostníků, kteří jsou rádi za existenci deníku ECHO24.cz a chtějí jej podpořit, z různých, nicméně pochopitelných důvodů v něm však nechtějí inzerovat.

Týdeník ECHO nejprve spouštíme se speciální aplikací pro zařízení iPad / iPad mini. Samozřejmostí je možnost off-line čtení, ale i načítání na pozadí, což znamená, že v případě připojení na wi-fi, a to v režimu stand-by, se vám obsah aktuálního vydání automaticky načte a při zapnutí zařízení iPad už jej sami nemusíte stahovat. Aplikace týdeníku je koncipována tak, aby se ovládala co nejsnadněji. Odolali jsme kouzlu technologických možností tabletů a upřednostnili jednoduchost. Listování v jednotlivých textech je možné pohybem prstu zprava doleva, čtení textů pak shora dolů; vlevo nahoře v navigační liště je ikona s obsahem. Funkcionalitu budeme postupně doplňovat. Pro ostatní zařízení, stolní počítače, notebooky či tablety Android je zatím k dispozici jen čtení pomocí webového prohlížeče a funguje jen on-line. Koncem léta bychom pak měli přinést i aplikaci pro zařízení Android.

Věřím, že budete s obsahem Týdeníku ECHO spokojeni. Budeme se snažit, seč nám síly budou stačit.

 

CHCETE PODPOŘIT ECHO24.cz? POŘIĎTE SI PŘEDPLATNÉ NOVÉHO TÝDENÍKU ECHO.

 

APLIKACI TÝDENÍKU ECHO PRO IPAD SI MŮŽETE STÁHNOUT ZDE.

POKUD CHCETE ČÍST TÝDENÍK ECHO PŘES WEBOVOU STRÁNKU, KLIKNĚTE ZDE.