Servery Babišových firem byly napadeny hackery. Prý kvůli EET

ANONYMOUS TLAČÍ NA BABIŠE

Servery Babišových firem byly napadeny hackery. Prý kvůli EETNOVÉ
Ilustrační foto: Foto: Shutterstock
1
Domov

Echo24

Hackeři hlásící se ke skupině Anonymous napadli weby některých firem patřících ministrovi financí Andreji Babišovi (ANO). Informuje o tom server Lupa.cz. Žádají zrušení elektronické evidence tržeb a zákona o hazardních hrách, který umožňuje státu blokovat webové stránky. Nedostupné byly v pondělí večer chvílemi podle zjištění ČTK například weby holdingu Agrofert a pekáren Penam.

Skupina se podle serveru chce zaměřit také na další cíle kolem Babiše. Dokument Anonymous jmenuje společnosti Čepro, Uniles, PREOL a Wotan Forest, píše Lupa.cz. Hackeři se plánují soustřeďovat také na zaměstnance skupiny Agrofert, na které chtějí útočit třeba nevyžádanou poštou na jejich e-mailové adresy.

„Žádáme neprodlené zrušení EET či zákona o cenzuře internetu, jinak budou útoky nadále pokračovat,“ cituje server aktuální vzkaz skupiny Anonymous k útoku na Agrofert. Ministerstvo financí vedené Babišem podle hackerů dostalo s novým zákonem o hazardu „téměř neomezenou pravomoc cenzurovat internet“. Skupina také vyzvala k zapojení do útoků další uživatele internetu, nabídla jim k tomu instalační soubor společně s návodem k použití, píše Lupa.cz.

Skupina Anonymous kvůli zákonu o hazardu už koncem května napadla web Senátu, který byl pak několik hodin nedostupný. Podle médií hackeři zaútočili také na stránky policie, ministerstva vnitra a ČSSD.

Zákon o přísnější regulaci hazardu, který mimo jiné dává ministerstvu financí právo nařídit blokování vybraných webových stránek, podepsal počátkem června prezident Miloš Zeman. Podle Babiše má sloužit jen k blokování stránek s nepovoleným hazardem. Obavy z cenzury internetu v souvislosti s novou úpravou vyjádřily opoziční ODS, doménové sdružení CZ.NIC nebo Česká pirátská strana. Kvůli zákonu se chystají obrátit na Ústavní soud.

Elektronická evidence tržeb má začít platit od prosince. Vláda si od jejího zavedení slibuje omezení daňových úniků a narovnání podnikatelského prostředí, pravicová opozice nové opatření ostře kritizuje a tvrdí, že evidence zlikviduje řadu drobných živnostníků.

Čtěte také: Hackeři napadli web poslankyně, která urazila homosexuály

Čtěte také: Hackeři z Anonymous udělali z teroristů IS milovníky gayů