Hádci v hadí kůži. Kobry a užovky

FILMOVÉ PREMIÉRY

Hádci v hadí kůži. Kobry a užovkyVIDEA 1
Panorama

Echo24

Těsně před Oscarovou nedělí čeká českého diváka v kinech zadostiučinění. Po minulém týdnu stráveném se Znonilkou a Šedí to potřebuje. Ačkoliv ani jeden z uváděných snímků není nominovaný na nejvyšší filmové ocenění, všechny z nich stojí za zhlédnutí. Ať už kvůli dříve andělskému Kryštofu Hádkovi v roli ztraceného narkomana nebo vždy elegantnímu Colinu Firthovi ve službách nejvyšších, těch tajných.

Kobry a užovky

Jan Prušinovský opouští Slavoj Houslice a na základě scénáře talentovaného mladého spisovatele Jaroslava Žváčka (Lístek na cestu z pekla) se vydává do doposud neprobádaných vod. Přesněji do močálů lidské existence, ve kterých se často pohybuje i Kobra (Kryštof Hádek). Feťák, zloděj, nezodpovědné dítě a bohužel i bratr zodpovědnější ale nevyrovnané Užovky (Matěj Hádek). A když už by Užovka mohl být šťastný, Kobra se vždycky objeví. A uštkne.

Drama
Česko, 2015, 111 min

Režie: Jan Prušinovský
Scénář: Jaroslav Žváček
Hrají: Matěj Hádek, Kryštof Hádek, Jan Hájek, Jana Šulcová, Lucie Polišenská, Lucie Žáčková a další

Hodnocení ČSFD.cz: 77 %

Kingsman: Tajná služba (Kingsman: The Secret Service)

Divákům důvěrně známý režisér Matthew Vaughn se posadil na režisérskou židli a povolal Colina Firtha do tajných služeb nevládní organizace Kingsman. Tu čeká náročný úkol. Musí zabránit ničivému plánu padoucha, zarytého ekologa Richmonda Valentinea (Samuel L. Jackson). Ten hodlá zachránit naši planetu od znečištění i za cenu mnoha ztracených životů. 

Akční / Dobrodružný / Krimi / Komedie
Velká Británie, 2014, 129 min

Režie: Matthew Vaughn
Scénář: Jane Goldman, Matthew Vaughn, Dave Gibbons, Mark Millar
Hrají: Colin Firth, Taron Egerton, Samuel L. Jackson, Mark Hamill, Mark Strong, Michael Caine a další

Hodnocení ČSFD.cz: 88 %
Hodnocení IMDb.com: 8,3/10

Danielův svět

Veronika Lišková ve svém dokumentu Danielův svět, který získal Cenu diváků na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě, otvírá doposud opomíjené téma. Pedofilii. Mladý Daniel se ve snímku otevřeně přiznává ke své duševní poruše, která jej nutí milovat malé děti. On sám je zamilovaný do malého syna svých známých. Jeho nejniternější pocity, odhalené ve filmu, mají divákovi pomoct pochopit, nejen jak se takový člověk cítí, ale také jakým způsobem funguje komunita českých pedofilů. 

Dokumentární
Česko, 2014, 75 min

Režie: Veronika Lišková
Scénář: Veronika Lišková
Kamera: Braňo Pažitka

Hodnocení ČSFD.cz: 71 %
Hodnocení IMDb.com: 7,1/10

Proti přírodě (Mot Naturen)

Každý někdy potřebuje vypnout. Někam odjet. Sám. Na pospas svým vlastním myšlenka. Přesně to se rozhodne udělat i třicetiletý Martin, mladý otec a manžel. V kulisách drsné norské přírody se zplna oddává pravdě o svém maloměstském životě, rodině i přátelích. Naštěstí ale odlehčeným způsobem, okořeněným pravým severským humorem.

Komedie / Drama
Norsko, 2014, 80 min

Režie: Ole Giæver
Scénář: Ole Giæver
Hrají: Ole Giæver, Marte Magnusdotter Solem, Sivert Giæver Solem, Trond Peter Stamsø Munch a další

Hodnocení ČSFD.cz: prozatím nehodnoceno
Hodnocení IMDb.com: 7,5/10