1 ÚMRTÍ HERCE

Zemřel Aleš Jarý, Sláva Jiroušek z Četnických humoresek

, , NOVÉ

Témata:

Zemřel herec a dabér Aleš Jarý, který se zapsal do srdcí českých diváků především svou rolí štábního strážmistra Slávy Jirouška ze seriálu Četnické humoresky. Zahrál si také v dalším oblíbeném českém seriálu Ordinace v růžové zahradě. O jeho náhlém skonu ve věku 56 let informovaly Divadelní noviny.

Jarý vystudoval brněnskou Janáčkovu akademii múzických umění a po škole nastoupil do Městského divadla Brno. Pro české diváky byl herec v devadesátých letech spíše neznámou postavou, protože se po roce 1992 věnoval převážně dabingu. Namluvil například Garyho Erwinga v seriálu Dallas nebo komického vyšetřovatele Stockingera v Komisaři Rexovi. Hlas propůjčil také Davidu Hasselhoffovi v Pobřežní hlídce.

Proslavila ho především role Slávy Jirouška v Četnických humoreskách, kterou získal v roce 1997 a věnoval se jí až do roku 2007, kdy seriálová postava zemřela. „Patřil k hlavním postavám pátrací skupiny, kde si zahrál štábního strážmistra – řidiče. Dodnes mnozí vzpomínají na dobrou spolupráci s ním,“ řekla mluvčí brněnského studia České televize Hana Orošová.

V seriálu Ordinace v růžové zahradě ztvárnil otce zdravotní sestry Mirky Kovaříkové. Zahrál si také v seriálu Světla pasáže. V roce 2008 prodělal mozkovou mrtvici a to mu znemožnilo věnovat se nadále jak herectví, tak také dabingu. Přesto natočil v roce 2014 televizní film Stopy života – Zlatá mládež.

Podle Divadelních novin zemřel v neděli a jeho skon byl náhlý.

Čtěte také: Zemřel Ivan Palúch, filmový princ Bajaja

Zemřel Ladislav Chudík. Herec, kterého oslovovali pane doktore

, ,

Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.