Putin varoval své špiony před NATO

NATO PROVOKUJE

Putin varoval své špiony před NATONOVÉ
Ilustrační foto. Foto:

Foto: Shutterstock

1
Svět

Echo24

Prezident Vladimir Putin dnes ve svém projevu k pracovníkům ruské tajné služby FSB řekl, že Severoatlantická aliance neustále Rusko provokuje a snaží se je vtáhnout do konfrontace. Neustávají podle něj pokusy o vměšování s cílem destabilizovat politickou situaci v Rusku.

Prezident řekl, že zadržování Ruska se stalo oficiální doktrínou NATO. „S tímto cílem se blok dál rozšiřuje, stále rychleji se rozmisťují strategické a konvenční zbraně za hranicemi hlavních států NATO,“ dodal Putin v ostře formulovaném projevu, o němž informovala agentura TASS. Sousední Ukrajinu obvinil, že sází na silové řešení konfliktu na jihovýchodě země.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Ruský vůdce konstatoval, že v zájmu boje s terorismem je třeba obnovit spolupráci tajných služeb Ruska, USA a dalších zemí Severoatlantické aliance. Musí se tak stát „bez ohledu na veškeré komplikace, které existují v různých oblastech mezinárodních vztahů“.

V loňském roce se počet hackerských útoků na ruské státní orgány ve srovnání s rokem 2015 trojnásobně zvýšil, upozornil Putin. Ruské tajné služby podle něj loni odvrátily 16 teroristických útoků. Agenti ruské kontrarozvědky FSB prý zabránili aktivitám 53 pracovníků a 386 agentů zahraničních zpravodajských služeb. Na pracovníky FSB má nyní ruské vedení „vyšší požadavky,“ řekl prezident. Prvořadým úkolem je přitom zabránit útokům extremistů.

Čtěte také: Popularita Stalina překonala v Rusku rekord, na Putina však nemá