1 V Německu povinně do měšity

Rodiče neposlali dítě na výlet do mešity. Musí zaplatit 300 eur

, NOVÉ

Témata: , , , ,

Netradiční dohru mělo pro německé rodiče rozhodnutí, že nepošlou svého potomka na školní výlet do mešity. Škola zdůvodnila návštěvu mešity v Rendsburgu přednáškou na téma orient, což se rodičům nezdálo vhodné. Úřady jim kvůli tomu vyměřily pokutu 300 eur (8100 korun), proti které se odvolali. Celou záležitost bude projednávat soud. Informoval o tom server MMnews.

Mešitu v Rendsburgu na severu Německa navštívila třída místního gymnázia v rámci výuky zeměpisu v polovině června. Třináctiletí studenti si zde poslechli přednášku nazvanou Orient – mocenské faktory voda a ropa. Rodiče jednoho ze studentů, jejichž jména server neuvádí, se rozhodli, že jejich třináctileté dítě se výletu nezúčastní.

Sami se považují za ateisty a nelíbí se jim, když někdo vnucuje své náboženské přesvědčení druhým. „Proč bychom měli posílat své dítě k lidem, kteří opovrhují tzv. nevěřícími?,“ prohlásili. Podle serveru má tato mešita pověst, že podporuje islamisty.

Škola udala celou věc úřadům, které se postavily na její stranu. Vzhledem k tomu, že byl výlet povinný, rodiče se podle úřadů provinili proti školní docházce. Zvlášť matce a zvlášť otci proto přišel dopis, ve kterém jim byla vyměřena pokuta v celkové výši 300 eur. K tomu dostali nařízeno, že jejich dítě návštěvu mešity absolvovat musí.

Dopis, který němečtí rodiče dostali, má MMnews k dispozici. Rodiče se proti nařízení odvolali a případem se bude zabývat obvodní soud.

Čtěte také: Většina Němců se bojí, že se kvůli uprchlíkům zvýší vliv islámu

Merkelová při síle: Islám patří k Německu. Běženci nepřinesli terorismus

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.