1 Facebook se baví

‚Děti se musí učit arabské číslice? Ať se čmoudi naučí naše číslice!‘

NOVÉ

Témata: ,

Antiarabská hysterie dosáhla v českých diskusích na Facebooku jednoho ze svých highlightů. Někteří uživatelé se nechali napálit humorným statusem a vyrazili do boje. Proti arabským číslicím.

Uživatel jménem Honza Vališ odsdílel na svém Facebooku obrázek s tímto textem:

„Islamizace dorazila už i do České republiky. Dle spolehlivých zdrojů z ministerstva školství se budou prvňáčci letos muset naučit arabské číslice!!! A to povinně!!! Kde toho bude konec!!!“

Toto sdělení odsdílelo během dne více než 250 lidí. Většina s vtipnými dodatky ocenila dobrý žert. Našli se ale i tací, kteří se spravedlivě rozhořčili nad tím, jak postupuje plíživá islamizace české společnosti.

Uživatel Jiří Škulavík obrázek odsdílel a připsal: „Nasrat! Ať se ti čmoudi učí naše číslice a řeč! Co to ku… je?“ Jeho přátelé na síti byli zjevně zaskočeni. „:) to si děláš srandu, že Jura? :)“ Jura se nedal: „Neumíš číst?“ „No právě že umím,“ odvětil přítel. A Jiří na to: „Takže s tím souhlasíš?“ Debata následně pokračovala, než se rozhořčený mladý muž nechal přesvědčit, že arabské číslice používá i on.

(Poznámka: Poděkování za tip Daniel Dočekal)


Vážení čtenáři,
internetový deník Echo24 se rozhodl změnit podobu čtenářských diskuzí pod texty, které na našich stránkách publikujeme. Diskuzí se nově mohou účastnit pouze ti čtenáři, kteří jsou přihlášení a kteří mají zaplacený nějaký typ předplatného. To si můžete pořídit již od 149 korun měsíčně zde.

K tomuto kroku jsme se rozhodli kvůli neúměrně velkému počtu diskutujících, kteří nerespektovali pravidla slušné diskuze, napadali ostatní diskutéry a podobně. Navíc používali i různé anonymizéry, které jim umožňovaly se do diskuze vrátit i poté, co jim redakce jejich účet zablokovala.

Kvůli malému počtu členů redakce nebylo v našich silách neustále procházet všechny diskuze a mazat urážlivé či jinak nevhodné příspěvky. Slušní diskutující jsou nadále na našich stránkách vítáni.