1 Facebook se baví

‚Děti se musí učit arabské číslice? Ať se čmoudi naučí naše číslice!‘

NOVÉ

Témata: ,

Antiarabská hysterie dosáhla v českých diskusích na Facebooku jednoho ze svých highlightů. Někteří uživatelé se nechali napálit humorným statusem a vyrazili do boje. Proti arabským číslicím.

Uživatel jménem Honza Vališ odsdílel na svém Facebooku obrázek s tímto textem:

„Islamizace dorazila už i do České republiky. Dle spolehlivých zdrojů z ministerstva školství se budou prvňáčci letos muset naučit arabské číslice!!! A to povinně!!! Kde toho bude konec!!!“

Toto sdělení odsdílelo během dne více než 250 lidí. Většina s vtipnými dodatky ocenila dobrý žert. Našli se ale i tací, kteří se spravedlivě rozhořčili nad tím, jak postupuje plíživá islamizace české společnosti.

Uživatel Jiří Škulavík obrázek odsdílel a připsal: „Nasrat! Ať se ti čmoudi učí naše číslice a řeč! Co to ku… je?“ Jeho přátelé na síti byli zjevně zaskočeni. „:) to si děláš srandu, že Jura? :)“ Jura se nedal: „Neumíš číst?“ „No právě že umím,“ odvětil přítel. A Jiří na to: „Takže s tím souhlasíš?“ Debata následně pokračovala, než se rozhořčený mladý muž nechal přesvědčit, že arabské číslice používá i on.

(Poznámka: Poděkování za tip Daniel Dočekal)


Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.