Ovčáček: Z Haló noviny dodnes čerpám, za něco se i stydím

"Komunista nejsem"

Ovčáček: Z Haló noviny dodnes čerpám, za něco se i stydímNOVÉ
Jiří Ovčáček Foto: FOTO: Jan Zatorsky
1
Domov
Echo24
Sdílet:

Mluvčí Hradu Jiří Ovčáček přiznal, že se stydí za některé své články, které kdysi psal do komunistických Haló novin. Zároveň však v rozhovoru pro Seznam.cz řekl, že práce pro něj byla velkou šancí a že zde získal mnoho zkušeností, ze kterých čerpá dodnes. Komunistou však prý není. Do politiky se zatím vstoupit nechystá, zvrátit by to však mohla „velmi velmi vážná prosba“ prezidenta Miloše Zemana.

Jiří Ovčáček za dobu svého působení v Haló novinách pracoval velmi pilně. Podle již dříve uveřejněných informací serveru Echo24 za dva roky publikoval přesně 443 článků. Mnohé z nich nabízejí otázku, zda nebyl či není Ovčáček fascinován komunismem. On sám se za komunistu však nepovažuje. „Komunista nejsem, charakterizoval bych to, že jsem konzervativec – nazvěme to konzervativní socialista,“ uvedl v úterním rozhovoru pro Seznam.cz.

Čtěte více: Pana Ovčáčka fascinoval komunismus. Máme důkazy

V rozhovoru dále přiznal, že se za některé své články v levicovém deníku stydí. Své práce se však nezříká. „Tak samozřejmě, že nad některými těmi články se zastydím. Upřímně řečeno, není to nic, na co bych byl pyšný, ale nezříkám se té části svého života. A nikdy to neudělám,“ řekl Ovčáček s tím, že nemá rád lidi, kteří svůj život odvolávají.

„Nemám rád lidi, kteří v padesátých letech vyhazují lidi z vysoké školy, v osmašedesátém si hrají na pražské jaro a pak cinkají klíči,“ dodal v rozhovoru.

Práci v Haló novinách naopak považuje za velkou šanci a zkušenost. „Jsem člověk levicový, takže já jsem necítil nějakou velkou překážku v případě Haló novin,“ řekl prezidentův mluvčí. Naopak to podle něj byla práce, která mu umožnila stát se parlamentním zpravodajem. „Byl jsem za tu práci rád, protože já jsem vždycky chtěl dělat novinařinu. To jak jsem se dostal do Haló novin, je velmi jednoduchý příběh. Prostě jsem si přečetl inzerát a přihlásil se na něj,“ uvedl v rozhovoru Jiří Ovčáček s tím, že jeho touha stát se novinářem, byla velká.

Byla to podle jeho slov zajímavá životní zkušenost, ze které dodnes čerpá a která se mu hodí.

Vybrané titulky textů Jiřího Ovčáčka za dobu jeho působení v Haló novinách:

Pro dobrý výsledek musí KSČM bojovat jako o život
Co znamená MDŽ pro národní umělkyni Jiřinu Švorcovou?
KSČM hraje klíčovou roli v procesu integrace evropské levice
Vojtěch Filip jedná vždy férově
Sdružení nájemníků ocenilo spolupráci s KSČM
Podejme ruku antikapitalistickým hnutím
Komunisté v čele zápasu za českou suverenitu
Jak dlouho bude Svobodná Evropa ohrožovat centrum Prahy?
KSČM odsuzuje odklon od Marxova humanistického poselství
Kubánské ženy navštívily poslanecký klub KSČM

Politické ambice nemá, změnit to může jen Zeman

Jiří Ovčáček je také často konfrontován s otázkou, zda se chystá vstoupit do politiky a pokud ano, zda by to bylo za Stranu práv a občanů – Zemanovci. Politické ambice však podle vlastních slov nemá. Na politické scéně totiž nevidí stranu, kterou by si mohl vybrat.

Jiná už by však byla situace, kdyby ho o vstup do politiky požádal jeho blízký přítel a prezident Miloš Zeman. „Velmi bych o tom přemýšlel. Kdyby to bylo řečeno velmi velmi vážně a byla to velmi velmi vážná prosba, tak bych asi změnil svoje rozhodnutí,“ uvedl s vážným výrazem Jiří Ovčáček.

Čtěte více: Derniéru Ovčáčka čtveráčka bude přenášet satelit do 38 kin

Sdílet:

Hlavní zprávy

Weby provozuje SPM Media a.s.,
Křížová 2598/4D,
150 00 Praha 5,
IČ 14121816

Echo24.cz

×

Podobné články