Úředník fantom. Šest let se neukázal v práci a nikomu nechyběl

Úředník fantom. Šest let se neukázal v práci a nikomu nechybělNOVÉ 2
Svět
Echo24
Sdílet:

Více než šest let unikal úředník Joaquin Garcia před svou prací. Namísto každodenní docházky do zaměstnání zůstával Španěl doma. Jeho absenci na pracovišti zaznamenali kolegové až v momentě, kdy se mu chystali udělit ocenění za dlouhodobou práci. Vedení společnosti ho po odhalení podvodu zažalovalo o 27 000 eur. Zprávu přinesl server BBC.

Garciovým zaměstnáním bylo kontrolovat dokumenty týkající se stavby čističky odpadních vod. Záhy po svém přeřazení na tuto pozici ovšem Španěl údajně zjistil, že vlastně nemá co na práci. Do kanceláře tedy začal docházet pouze občasně, nakonec své zapojení na výstavbě přerušil úplně. Vše mu procházelo až do chvíle, kdy se ho chystali přímo na pracovišti vyznamenat kolegové za dvacet let poctivé služby.

Stavební firma poblíž Cadizu se pak rozhodla svého nepoctivého zaměstnance zažalovat u soudu. Ten mu nakonec udělil pokutu ve výši 27 000 eur. Tato částka se rovná ročnímu platu, tedy nejvyšší možné vymahatelné částce. Garcia se ale na místě ihned odvolal, plánuje navíc sepsání žádosti o prominutí rozsudku přímo cádízskému starostovi.

V pozadí celé kauzy stojí podle obviněného šikana na pracovišti a neutěšené poměry v rodině. Garcia se obává, že tyto problémy by mohly kvůli mediálnímu zájmu o jeho osobu dále narůstat. Pokutovaný muž se navíc obává, že pro něj bude v jeho věku téměř nemožné sehnat si nové zaměstnání.

Případ zahálčivého úředníka zaujal kromě místních novin i celostátní španělský tisk. V některých denících dostal Garcia přezdívku „el funcionario fantasma“, tedy „úředník fantom“.

Čtěte také: Nezaměstnanost v Německu je nejnižší od roku 1990

OKD propustí do tří let polovinu zaměstnanců

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články