Bavorsko odmítá muslimské pohřby. „Proč rakev?“ ptají se uprchlíci

Bavorsko odmítá muslimskou tradici

Bavorsko odmítá muslimské pohřby. „Proč rakev?“ ptají se uprchlíciNOVÉ 2
Svět

tk Echo24

Bavorští muslimové mají problém. Spolková země se plošně brání muslimské pohřební tradici pohřbívání v plátně. V Německu po staletí platil zákon, že mrtví mohou být pohřbení pouze v rakvi, ale v poslední době se již muslimům jejich pohřební zvyky nezakazují. Jednou z posledních spolkových zemí bránících toto nařízení je Bavorsko. Je to kvůli silnému odporu vládnoucí strany CSU. Informuje o tom Bayerischer Rundfunk.

„Všichni muslimové se mě ptají: Proč rakev? Proč je rakev povinná? Teď především uprchlíci z Afghánistánu či Sýrie, kteří toto nařízení neznají,“ míní muslimský pohřební zřízenec Salih Güler.

Bavorsko je kromě Saska a Saska–Anhaltska poslední spolkovou zemí, která brání povinnost rakve při pohřbu. „Obyvatelé Bavorska budou bránit své tradice a nechtějí, aby byly narušovány cizími obřady,“ uvedl to pro německou televizi bavorský poslanec Ludwig von Lerchenfeld.

Ulrika Gote ze Strany zelených má ovšem jiný názor: „Jediná, kdo to nechce, je CSU. Když se podíváme na průzkumy veřejného mínění, tak můžeme vidět, že většina lidí je s nabídnutými formami pohřbů spokojená.“

Muslimové již několik let mají v Německu povolovány pohřby podle vlastních tradic. Nebožtíci jsou pohřbíváni v plátně bez rakve. Před povolením této tradice byla většina muslimských zemřelých z Německa pohřbívána v jiných státech.

Čtěte také: SPD se Schulzem by vyhrála německé volby, ukázal průzkum

Muslimští studenti odmítli vzpomínat na holocaust. Škola to respektuje