Oživení Ostravy? Radní za ANO rezignoval, čeká obvinění z podvodu

Primátor ocenil rozhodnutí

Oživení Ostravy? Radní za ANO rezignoval, čeká obvinění z podvoduNOVÉ
Domov

Echo24

Ostravský radní David Pfleger (ANO) rezignoval. Zdůvodnil to tím, že ho policie asi obviní z podvodu. Ve svém prohlášení uvedl, že se ale žádného trestného jednání nedopustil. Policie uvedla, že věc nemůže komentovat. Mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská ČTK řekla, že primátor Tomáš Macura (ANO) převzal Pflegerův rezignační dopis dnes odpoledne.

Mandát skončí neuvolněnému radnímu ve čtvrtek 31. prosince. Pfleger se rozhodl odstoupit i z funkce místopředsedy moravskoslezské krajské organizace hnutí ANO.

Pfleger ČTK řekl, že případ se týká bytu v Ostravě, který novému majiteli pomáhal vybavovat. Muž řekl policii, že za to zaplatil víc, než měl. „Ta věc je od počátku prapodivná. On si po dlouhé době vzpomněl, že byl uveden v omyl, a rovnou podal trestní oznámení. Já teď chci hlavně udělat vše pro to, abych co nejdříve očistil své jméno,“ řekl Pfleger, kterého si obyvatelé Ostravy vybavují na předvolebním plakátu s Andrejem Babišem a nápisem: „Oživení centra Ostravy? Zaměříme se na to“

V tiskovém prohlášení uvedl, že rezignuje na funkce „v reakci na obvinění z přečinu podvodu, které by mohlo být vůči mé osobě v nejbližších dnech vzneseno a které by, jak se obávám, mohlo mít v případě mé nečinnosti negativní dopad na důvěryhodnost hnutí (ANO) ve vedení města Ostravy i celém moravskoslezském regionu“.

Zdůraznil své přesvědčení, že se žádného trestného jednání nedopustil, což podle něj bude v následujících dnech potvrzeno. „Jednání, které je v mém případě prošetřováno, v žádném případě nesouvisí s výkonem mé politické funkce a nastalo ještě před mým vstupem do komunální politiky. Protože jsem však názoru, že u politiků, na které by měla být kladena přísnější morální kritéria, není na místě vycházet z principu presumpce neviny, dospěl jsem k rozhodnutí odstoupit z obou mých funkcí,“ sdělil Pfleger v prohlášení.

Primátor Macura jeho rozhodnutí nazval zásadovým a férovým gestem. „Domnívám se, že by se v takové situaci měl zachovat stejně každý politik. Vidíme přitom, že v jiných stranách to zdaleka není zvykem. Přál bych Davidovi, ať je ve svém úsilí o prokázání neviny úspěšný,“ uvedl primátor.

V Ostravě tvoří koalici ANO, hnutí Ostravak, KDU-ČSL a ODS.

Čtěte také: Slučování škol. Veřejnost ani senátora nepustili na zastupitelstvo