‚Totální válka.‘ Anonymous zveřejnili Trumpovy osobní údaje

HACKEŘI PROTI TRUMPOVI

‚Totální válka.‘ Anonymous zveřejnili Trumpovy osobní údajeNOVÉ
Záběr z nového videa Anonymous. Foto: Reprofoto: Twitter/ajplus
1
Svět

vb Echo24

Aktivisté z hackerské skupiny Anonymous zveřejnili osobní údaje kontroverzního podnikatele a kandidáta na prezidenta Spojených států Donalda Trumpa. V novém videu, které se objevilo na síti, odkazují například na jeho číslo sociálního pojištění nebo jeho mobilní telefon. Aktivisté zároveň vyzývají veřejnost k bojkotu Trumpovy kampaně.

„Donald Trump zaměřil své ambice na Bílý dům s cílem propagovat agendu fašismu a xenofobie,“ říká ve videu postava s maskou Guye Fawkese, která je spojovaná s hackerskou skupinou Anonymous. „Donald Trump je nepřítelem ústavy a přirozených práv, které zakotvuje,“ dodává postava.

Ve videu se rovněž objeví odkaz na server Pastebin, který slouží ke sdílení dokumentů. Právě na tomto serveru aktivisté z Anonymous údajně zveřejnili Trumpovo číslo sociálního pojištění, což je ve Spojených státech důležitý identifikační údaj, a číslo mobilního telefonu. „Hájíte jen vaši moc a chamtivost. Tohle je povolání do zbraní,“ zazní na adresu republikánského kandidáta.

Kromě výše zmíněných údajů však aktivisté podle amerického listu USA Today zveřejnili i další podrobnosti z Trumpova života – například místo a datum jeho narození nebo jména jeho rodičů, manželky a dětí. Vzhledem k tomu, že se jedná o údaje, které jdou dohledat na internetu, se však rozproudila debata o autenticitě nového videa Anonymous.

Debatu ostatně rozproudilo i samotné zveřejnění údajných Trumpových údajů. Skupina Anonymous totiž v minulosti proti shromažďování osobních údajů hlasitě protestovala v souvislosti s kontrolou internetu.

Nové video s Trumpovými osobními údaji se na síti objevilo krátce poté, co aktivisté z Anonymous před několika dny vyhlásili Trumpovi „totální válku“ a slíbili, že zničí internetové stránky jeho „nekonzistentní a nenávistné kampaně“. Nebylo to přitom poprvé, kdy se kontroverzní miliardář dostal do hledáčku hackerů – loni na podzim je rozzuřil svými nenávistnýmí výroky na adresu muslimů.

Čtěte také: Nejsdílenější post v historii Facebooku: Otevřený dopis proti Trumpovi

Trumpova kampaň udělala z bílé modelky černou. Fotky pak zmizely