Hackerská skupina Anonymous: „Trump bude litovat!“

ANONYMOUS HROZÍ TRUMPOVI

Hackerská skupina Anonymous: „Trump bude litovat!“NOVÉ
Anonymous Foto: FOTO: Shutterstock
1
Svět

ab Echo24

Anonymní hackerská skupina Anonymous vyzvala veškeré své příznivce k „útoku“ na Donalda Trumpa. Žádá, aby pomohli zveřejnit všechny dostupné informace o jeho osobě. Hackerská skupina považuje nového amerického prezidenta za hrozbu.

Jeden z nejsledovanějších účtů hackerské komunity publikoval řadu twítů, které obviňují nově zvoleného amerického prezidenta z jeho vazeb na Rusko. Statusy tvrdily, že Trump má několik významných kontaktů a spojení s celou řadou lidí, kteří obchodují s dětmi a perou špinavé peníze.  Účet tak vyzval své sledující na Twitteru, aby ho “dostali”, uvedl server Independent.

Skupina svou hrozbu zveřejnila jako odpověď na Trumpův tweet, který zveřejnil na počátku tohoto týdne. Trump v něm uvádí, že podezřívá odcházejícího ředitele CIA Johna Brennana z údajného úniku “falešných zpráv”. K zprávě měl také přispět britský agent, který tvrdí, že Rusko vlastní kompromitující informace o zvoleném prezidentovi, které by mohly být použity k vydírání.

“Tohle už nejsou 80. léta, informace se nemohou vytratit, všechny jsou tam venku”, zveřejnil účet Anonymous. “Budete další 4 roky litovat.”

Čtěte také: Trump úřaduje: zlaté závěsy místo červených, busta Churchilla

Uživatel účtu naznačil, že lidé spolupracující se skupinou Anonymous, nebudou Trumpa napadat přímo. Místo toho vyzval příznivce k využití jejich nezávislých zdrojů. Anonymous také slíbil, že bude vyhledávat informace zejména o finanční činnosti mezi Ruskem a Trumpem.

Anonymous vyhlásil Donaldu Trumpovi válku. Skupina po nově zvoleném americkém prezidentovi šla i během jeho prezidentské kampaně pod hlavičkou #OpTrump. To vedlo k dočasnému odstavení trumpových webových stránek a k údajným hackerským útokům na jeho hlasovou schránku. Jeden z členů skupiny měl také údajně zveřejnit Trumpovo telefonní číslo, stejně tak číslo jeho sociálního zabezpečení, informoval o tom server Huffington Post.

Čtěte také: ‚Z fake news máme zešílet. To je součást plánu‘