Téměř polovinu Babišových sledujících tvoří falešné účty

Téměř polovinu Babišových sledujících tvoří falešné účty 1
Domov
Echo24
Sdílet:

Pokud se dá přímý politický dopad na potenciální voliče měřit počtem lidí, kteří daného politika sledují na sociální síti, patří šéf hutí ANO Andrej Babiš mezi politickou špičku a ostatní se mu z daleka dívají na záda. Nyní se však ukazuje, zhruba polovina tzv. followerů Andreje Babiše může být falešných.

Čísla hovoří jasně. Zatímco předsedu vlády Bohuslava Sobotku sleduje na Twitteru zhruba 32 tisíc lidí, jeho největší politický oponent Andrej Babiš by se mohl nad takovým číslem jen usmát. Jeho účet totiž sleduje zhruba desetkrát více uživatelů Twitteru.

Dost možná je však všechno trochu jinak. Stačí totiž použít takzvaný twitteraudit, což je nástroj, který umožňuje určit kolik uživatelů sleduje určitý twitterový účet reálně. U účtu Andreje Babiše lze zjistit poměrně zajímavou věc. Podle twitterauditu je reálných jen 56 % účtů, které Babiše sledují, zbytek – celkem 135 tisíc účtů je falešných.

Při bližším zkoumání Babišových followerů není ani divu. Velké množství účtů, které byly založeny v poslední době, je prázdných, neobsahují prakticky žádné údaje o osobě, která ho užívá, nemají žádnou fotografii a nevyvíjejí ani žádnou aktivitu – tedy s výjimkou toho, že sledují účet Andreje Babiše. 

Hnutí ANO však odmítá, že by záměrně nakupovalo followery, aby uměle navyšovalo počet lidí, kteří sledují Andreje Babiše. „Followery jsme nikdy nenakupovali, nemáme to zapotřebí. Podle diskuzí, které se o tom vedou na Twitteru, jsou falešné profily na všech velkých twitterových účtech,“ uvedl serveru Echo24 Marek Prchal, marketingový expert, který se stará o účty Andreje Babiše na sociálních sítích.

Sdílet:

Hlavní zprávy

×

Podobné články