Ministr zaměstná Klause. Má vést Národní radu pro vzdělávání

Nová funkce pro exprezidenta

Ministr zaměstná Klause. Má vést Národní radu pro vzděláváníNOVÉ
Václav Klaus zasedne do čela Národní rady pro vzdělávání Foto: wikipedia.org
1
Domov

Echo24

V čele nově zřizované Národní rady pro vzdělávání bude bývalý prezident Václav Klaus. Regionálnímu Deníku to řekl ministr školství Marcel Chládek. Rada má být poradním orgánem ministra a pomáhat se vzdělávací strategií. 

„Mám vážné pochybnosti o kvalitě našich škol i o způsobu, jak jsou hodnoceny. Mohu-li přispět k nějaké změně v tomto smyslu, rád to udělám," cituje list někdejšího prezidenta. 

Chládek uvedl, že chtěl, aby v radě zasedli špičkoví odborníci, kteří průřezově obsáhnou celou problematiku českého školství. „Šlo mi také o názorově pestré složení, abychom společně dokázali nastavit strategii, která se nebude měnit s každým ministrem. Proto jsem do čela rady vybral bývalého prezidenta Václava Klause, který razí ve vzdělávání trochu jinou teorii než já. V některých věcech se shodneme, v jiných ne, ale tak to má být," řekl Deníku.

Rada by měla být zřízena na základě novely školského zákona v příštím kalendářním roce. Měla by tím být zajištěna kontinuita vzdělávací koncepce bez ohledu na to, kdo bude stát v čele ministerstva. 

V patnáctičlenné radě zasedne podle ministra řada výrazných osobností včetně dvou rektorů. Regionální Deník zmiňuje mimo jiné rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu, předsedu Hospodářské komory ČR Vladimíra Dlouhého či Jana Mühlfeita, který působí v Microsoftu jako reprezentant pro Evropu, ale ke konci roku z funkce odejde a bude poradcem investičního fondu Atlantic Bridge. 

Čtěte také: Ministerstvo navrhne povinnou maturitu z matematiky od roku 2019