„Estébáky i soud si koupíš, ale historii ne! Sorry jako,“ vzkazuje hospodský Babišovi

Originální protest proti Babišovi

„Estébáky i soud si koupíš, ale historii ne! Sorry jako,“ vzkazuje hospodský BabišoviNOVÉ
Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze Foto:

FOTO: Facebook / U starý svině

4
Domov

Renáta Bohuslavová

Svérázný způsob protestu proti politice ministra financí Andreje Babiše (ANO) nejen v souvislosti se zaváděním EET, ale třeba i s kauzou nevyjasněného nákupu dluhopisů Agrofertu či dotace na Čapí hnízdo, zvolil provozovatel hospody U starý svině v pražské Michli Jára Zahradník. Andreje Babiše kritizuje krátkými slogany přímo na tabuli před hospodou. „Kolik takhle velkých hospod s EET je třeba na zaplacení jedné podvodné nemorální dotace na Čapí hnízdo soudruhů,“ píše například na jedné z nich. Nápisy na tabulích však pravidelně střídá a v zásobě má prý i jeden pro den, kdy bude Babiš premiérem. Výlohu hospody navíc zdobí i fotografie Miloše Zemana.

„Reakce na Babiše máme v hospodě proto, že bych rád žil v demokratické zemi,“ uvedl pro Echo24 s tím, že když nějakou dobu nic nepsal, začali se ozývat lidi a vyzývali ho, aby v komentářích na aktuální politická témata pokračoval.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

I přes vzdor vůči Babišovi Zahradník zavedl systém EET. Obává se však, že právě díky svým vyjádřením na tabulích, kterých si denně mohou všimnout až stovky lidí, po volbách skončí. S počínáním ministra financí totiž zásadně nesouhlasí a svým postojem se nijak netají. „EET mám, ale nesouhlasím s tím, aby všichni museli být on-line, a hlavně s tím, aby v čele ministerstva financí byl estébák, podnikatel a největší příjemce dotací,“ uvedl pro Echo24 Zahradník.

Po volbách mě fakt zavřou

Nápisy, které v hospodě pravidelně střídá, považuje za formu protestu. „Nejvtipnější nápis bude po volbách. A asi poslední, protože pak už mě fakt zavřou,“ dodal pro Echo24 Zahradník.

Za posledních několik měsíců se na tabulích před hospodou v Michli vystřídalo hned několik sloganů. Nejčastěji naráží na kauzu nevyjasněné 50 milionové dotace na farmu Čapí hnízdo v Olbramovicích či na EET, ale i na Babišovu minulost. „STB, Petrimex, Čapí hnízdo, dotace, dluhopisy, světová krize, rumová aféra, zákaz forbesů, EET, zákaz kouření a co dál?“

Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze
Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze Foto:

FOTO: Jára Zahradník

Další nápis odkazuje právě na Čapí hnízdo. „Kolik takhle velkých hospod s EET je třeba na zaplacení jedné podvodné nemorální dotace na Čapí hnízdo soudruhů,“ ptá se Zahradník.

Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze
Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze Foto:

FOTO: Facebook / U starý svině

Čtěte více: Policie nestíhá. Verdikt v kauze Čapí hnízdo odkládá na jaro

Naposledy Zahradník nápisem zareagoval i na kauzu s Babišovými nevyjasněnými příjmy, za které nakoupil korunové dluhopisy Agrofertu, na což jako první upozornil týdeník Echo24. Zahradník v této souvislosti své hosty neochudil o velmi oblíbenou hlášku „sorry jako“, kterou Babiš zareagoval na dotaz České televize právě v souvislosti s otázkou na zveřejnění svých příjmů. „Co bychom hlásili tržby? Co je vám do toho, sorry jako. Kdo je tady křivák? Sorry jako.“

Historii neochčiješ Bureši!

Jeden z posledních vzkazů ministrovi financí a předsedovi hnutí ANO zní takto. „Estébáky si koupíš, soud si koupíš, ale historii tu neochčiješ Bureši! Sorry jako,“ píše se na tabuli před hospodou. A další je v předvolební vypjaté době možné s napětím očekávat.

Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze
Fotografie hospody U starý svině v Michli v Praze Foto:

FOTO: Facebook / U starý svině

V hospodě za výlohou visí i fotografie prezidenta Miloše Zemana. Zda nějak souvisí s názvem hospody U starý svině, Zahradník komentovat nechtěl. „Máme ho tam, protože je to náš prezident. Uvnitř v hospodě máme všechny, kdo na našem území něco znamenali,“ uvedl s lehce ironickým tónem pro Echo24 Zahradník.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.