1 Oprava janovského mostu

8. února začne demolice poškozeného mostu, tvrdí janovský starosta

, NOVÉ

Témata: , ,

Demolice západní části janovského mostu, který se loni v srpnu částečně zřítil, začne 8. února. Informoval o tom ve středu list La Repubblica, který se odvolává na janovského starostu Marca Bucciho. První muž šestého největšího italského města počítá s tím, že demolice skončí na přelomu května a června. Mezitím má do konce března začít stavba nového mostu, na který podle starosty první auta vyjedou na jaře 2020.

V pátek 8. února by měl být z mostu sundán 40 metrů dlouhý spojitý nosník. Minulý týden byly ze západního torza mostu odstraněny betonové zábrany, které dělily vozovku do dvou směrů. Kvůli odlehčení konstrukce byl také ze stabilní části odstraněn asfalt.

Demolice torza mostu se zpozdila kvůli vyšetřování neštěstí, při němž zemřelo 43 lidí. Sutiny analyzovali odborníci ve Švýcarsku. Italská média ve středu hojně skloňují klíčový dokument o korozi mostu, který Švýcaři dodali na počátku prosince, ale který ještě nebyl přeložen do italštiny.

Torzo dálničního mostu bude během demolice podepřeno ocelovou konstrukcí. V osmi až deseti fázích budou zbylé segmenty vozovky rozřezány a na zem je přemístí obrovské jeřáby, napsal v prosinci o demolici list La Stampa.

V souvislosti s vyšetřováním neštěstí ve středu finanční policie zabavila důkazy v kancelářích několika dálničních společností ve městech Janov, Bologna, Florencie a Bari. Dnešní operace se týká pěti dalších mostů a viaduktů, které jsou podle zdrojů agentury ANSA ve špatném stavu. Policie nově vyšetřuje deset zaměstnanců společností ASPI a SPEA, které podezřívá, že o stavu zmíněných konstrukcí lhali.

Čtěte také: Autostrade souhlasí, že zaplatí rekonstrukci zříceného janovského mostu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.