1 Doping v Rusku

Rusové trucují. Na boj s dopingem budou posílat méně peněz

, NOVÉ

Témata: , , ,

Ruská federace natruc tomu, že u ní Světová antidopingová agentura WADA v loňské zprávě odhalila rozsáhlý státem řízený dopingový program, přistoupila k tomu, že bude na provoz antidopingové agentury a do Fondu pro eliminaci dopingu ve sportu posílat méně peněz. Informaci přinesly ruské servery.

Z nařízení, které podepsal ministerský předseda Dmitrij Medveděv vyplývá, že Rusko už nebude posílat na účet WADA 200 tisíc euro ročně, ale pouze 150 tisíc euro. V platnost má podpisem Medveděva stvrzený dokument vejít 1. ledna 2017, podotýká RIA NOVOSTI.

Na základě informací, že se na dopingovém programu v Rusku podílí stát, vyloučila loni v listopadu světová atletická federace Rusko z mezinárodních soutěží. Na olympijských hrách v Riu de Janeiru nakonec nemohli startovat všichni ruští atleti a stejný zákaz potkal ze strany Mezinárodní sportovní arbitráže CAS také všechny ruské sportovce pro nadcházející paralympijské hry v Riu.

Čtěte také: Ruští sportovci nesmí na paralympiádu do Ria. Kvůli dopingu

,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.