Gambrinus už má dost skandálů. Přestane podporovat vrcholový fotbal

Konec sponzorování

Gambrinus už má dost skandálů. Přestane podporovat vrcholový fotbalNOVÉ
Logo firmy Gambrinus Foto:

ILUSTRAČNÍ FOTO: Shutterstock

Domov

Echo24

Pivovar Gambrinus se kvůli současné krizi ve vedení českého fotbalu rozhodl od sezony 2018/19 ukončit sponzorství reprezentace a první ligy. Jeden z hlavních partnerů Fotbalové asociace ČR dnes oznámil, že neuplatní opci na prodloužení stávající smlouvy, která vyprší na konci nadcházející sezony.

„Kauzy kolem vrcholového fotbalu a dlouhodobá neochota vedení FAČR udělat zásadní kroky pro zlepšení jeho jména poškozují i nás,“ uvedl v tiskové zprávě marketingový manažer pivovaru Marek Dvořák s tím, že amatérský fotbal bude společnost dál finančně podporovat.

Gambrinus sponzoruje český fotbal devatenáct let. Je jedním z šesti oficiálních partnerů reprezentace a hlavním partnerem první ligy. Jméno pivovaru měla nejvyšší soutěž v letech 1997 až 2014 v názvu.

Fotbalovou ligu opouští také její hlavní sponzor ePojisteni.cz. Společnost, podle které byla liga pojmenována, se rozhodla na další sezonu neprodloužit spolupráci. Podle informací iSport.cz si společnost udělala analýzu, podle které byl vyčerpán potenciál spolupráce. Odchodem hrozí i čínská společnost CEFC. Podle jejího zástupce pro Evropu Jaroslava Tvrdíka k tomu dojde, pokud budou do vedení FAČR zvoleni lidé, za kterými má stát její místopředseda Roman Berbr. Právě ten teď asociaci vede spolu s druhým místopředsedou Zdeňkem Zlámalem. Miroslav Pelta na funkci předsedy rezignoval a nového se delegátům na valné hromadě zvolit nepodařilo.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Vedení českého fotbalu prochází krizí kvůli dotační kauze. Bývalý předseda FAČR Miroslav Pelta je obviněný z údajné manipulace s dotacemi ministerstva školství a obvinění čelí i asociace. Peltův nástupce měl být zvolen 2. června na valné hromadě, která ale skončila patem.

Čtěte také: Sponzor fotbalové ligy ePojisteni.cz končí. Odejít může i CEFC, varuje Tvrdík

Bývalý šéf fotbalu Pelta je volný, pustili jej z vazby