Polský agent se zamiloval do cizí špionky. A vyzradil tajemství

Polský agent se zamiloval do cizí špionky. A vyzradil tajemstvíNOVÉ
Svět

Šest let vězení

Na šest let do vězení poslal soud v Bialystoku na východě Polska agenta polské kontrarozvědky za to, že prozradil služební tajemství běloruské vyzvědačce, do níž se zamiloval. O zatím nepravomocném verdiktu dnes informoval polský tisk. Milenka odsouzeného agenta už před sedmi lety zmizela.

Do ženy, která se do Bialystoku přistěhovala před 12 lety i se synem a přítelkyní, se agent zamiloval a tajně se s ní stýkal. Věděl přitom, že jeho milá pracuje ve službách běloruské tajné služby KGB a nadřízení mu písemně zakázali se k ní i jen přiblížit. Agent ji ale varoval, že se o ni kontrarozvědka zajímá, a prozradil i další tajné informace.

„Třiačtyřicetiletá Běloruska Olga S. byla pohledná žena s oslnivým úsměvem, soudě podle fotografie ze zatykače,“ napsal polský deník Gazeta Wyborcza.

Čtěte také: Točit další bondovku? To si radši podřežu žíly, říká Craig

Podle listu se v „případu zamilovaného agenta“ odehrál už druhý soud. První, tajný proces před pěti lety skončil odsouzením agenta Roberta R. k 26 měsícům vězení za překročení pravomocí a zanedbání povinností. Soud vyšší instance ale tento verdikt zrušil a nařídil případ znovu posoudit. Výsledkem bylo nynější odsouzení za špionáž. Verdikt ještě není pravomocný.

Související články