Islámský stát zveřejnil ‚nejhorší video‘ z popravy. Ve stylu zvířecích jatek

Islámský stát zveřejnil ‚nejhorší video‘ z popravy. Ve stylu zvířecích jatekNOVÉ
Záběr z videa IS. Foto: Reprofoto
Svět

BEZMEZNÁ ZRŮDNOST

df Echo24

Svou zvrácenost opět ukázal tzv. Islámský stát. V pondělí zveřejnil nové video, na němž je zachycena poprava skupiny více než deseti vězňů, které extremisté povraždili na jatkách. Vězňům u kanálu pro odtok krve podřezali hrdla a zavěsili je na háky. Informovala o tom britská a americká média.

Skupina vězňů, kteří byli obviněni ze špionáže pro USA, je přivedena do jateční haly, kde jsou muži s oranžovými kombinézami a svázanými rukami za zády posazeni před zeď. „Řezník“ poté vybírá jako zvíře na porážku svou první oběť. Tu odvleče od skupiny a podřízne jí hrdlo. Vytékající krev spláchne do kanálu a poté tělo muže pověsí na hák visící ze stropu haly. To se opakuje i u dalších vězňů.

Záběry dvanáctiminutového videa jsou detailně snímané z různých úhlů a doprovází je i zvuková stopa zachycující poslední vydechnutí a záškuby obětí, které všechny skončí na hácích. Video bylo zveřejněno v období probíhajícího islámského svátku obětí, kdy mají být porážena hospodářská zvířata a distribuována chudým lidem, píše New York Post.

Abú Muhammad, zakladatel aktivistické organizace z Rakky, která se zabývá monitorováním zločinů příslušníků Islámského státu, označil video za „nejhorší, jaké jsme dosud viděli“.

Čtěte také: Chtěl odpálit bomby v Rakousku. Možného člena IS zadržela policie

Desítky mrtvých po výbuchu v Jemenu. K útoku se přihlásil IS