1 NÁSILÍ NA UKRAJINĚ

VIDEO: Separatisté znovu lynčovali, staršího muže

VIDEO

Proruští separatisté na jihovýchodě Ukrajiny se opět uchýlili k pranýřování. V úterý ráno zadrželi staršího muže a ke všeobecnému zesměšnění ho připevnili ke sloupu uprostřed města.

S tvrzením, že se jedná o dobrovolníka ukrajinského batalionu Donbas, si vzbouřenci pro muže došli přímo do jeho domu v obci Zugres, která se nachází v Doněcké oblasti. Následně ho připevnili lepící páskou ke sloupu v centru města. Minimálně jeden muž ho udeřil do obličeje. Batalion Donbas působí jako součást národní gardy pod velením ukrajinského ministerstva vnitra, separatisté ho proto označují za „trestný“.

O incidentu informovala ukrajinská televizní stanice Hromadske.TV s odkazem na stránky proruských separatistů na sociálních sítích. Fotky muže se následně rozšířily na Twitteru, většinou s negativními komentáři. Ukrajinský server Ukraine Reporter událost ohodnotil jako pokračování v procvičování středověkého ponižování na veřejnosti.

Takový incident není první. Už dříve proruští separatisté zadrželi Ukrajinku Irinu Dovganovou, kterou obvinili ze špionáže pro ukrajinskou armádu. Ženu pak přivázali ke sloupu na rušné doněcké ulici, kde ji kolemjdoucí veřejně pranýřovali. Lidé na ženu plivali, házeli na ni rajčata a fackovali ji, jedna kolemjdoucí ji také kopla mezi nohy. Po pár dnech ji separatisté propustili na svobodu.

Čtěte také: Pranýřovaná žena, kterou ponižovali v Doněcku, vyvázla. Je na svobodě