4 Surové zacházení se zvířaty

Kuřata pro McDonald’s? Na farmě je mlátí a bodají

, UVNITŘ VIDEO

Témata: ,

Jeden z mýtů, které kolují ohledně kuřat pro restaurace McDonald‘s, se podařilo dokázat americkým aktivistům. Na jedné z farem kuřata brutálně mlátili tyčí, bodali do nich a házeli s nimi jako s odpadky. Tajně pořízenou nahrávku zachycující surové zacházení aktivisté zveřejnili na internetu.

Aktivisté ze skupiny Mercy for Animals (Soucit se zvířaty) natočili na farmě ve městě Dukedom ve státě Tennessee video, jak místní zaměstnanci zacházejí s kuřaty. Na začátku nahrávky stojí muž ve velké hale, která je přeplněná zvířaty. (Video níže obsahuje drastické záběry.)

Dlouhou tyčí, která je zakončená bodcem, udeří doprostřed hejna kuřat. Zvířata se okamžitě rozprchnou, ale jednomu z nich se nepodaří utéct dost rychle. Zůstane ležet na zemi a mává křídlem ve snaze uniknout. Muž do něj bezcitně mlátí a bodá dál. Podle dalších záběrů se jedná o obvyklou praxi. Ta končí tím, že ještě živé kuře jednoduše napíchnou a hodí do kyblíku.

Další zaměstnanec přišlápne zvířeti hlavičku a zatáhne za krk. Pokračuje, dokud se nepřestane hýbat. Ani stav ostatních zvířat nepůsobí příliš uspokojivě, mají vypadané peří a některým chybějí zobáky. Kuřata jsou navíc velmi malá a vypadají neduživě.

Kuřecí maso z této farmy používala podle listu USA Today pro přípravu pokrmů například síť restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s. Dodávala jí ho společnost Tyson Foods, která se na základě nahrávky rozhodla právě s touto farmou rozvázat smlouvu. „Vzhledem k tomu, co nyní víme, ukončíme smlouvu s touto farmou, která pro nás pěstuje kuřata,“ uvedl mluvčí Worth Sparkman.

Zároveň se společnost Tyson Foods brání, že surové zacházení se zvířaty rozhodně není běžnou praxí také v ostatních farmách. „Věříme, že video není příkladem péče tisíců dalších farmářů,“ dodal mluvčí Sparkman. Ohradil se také řetězec McDonald‘s, který označil záběry za „nepřijatelné“ a s firmou Tyson Foods pracuje na nápravě, napsal americký server.

Čtěte také: Osminohá kuřata nevedeme, brání se KFC pomluvám

Shnilé maso. McDonald's stahuje kuřecí v Hongkongu a Japonsku

,