Co se děje v Kremlu? Přijde oznámení. Putin zemřel, je otec, zabili generála...

Moskvou se šíří fámy

Co se děje v Kremlu? Přijde oznámení. Putin zemřel, je otec, zabili generála...AKTUALIZOVÁNO 1
Svět
Echo24
Sdílet:

Po týdnu, kdy se ruský prezident Vladimir Putin neobjevil na veřejnosti, začaly Moskvou kolovat divoké fámy a spekulace, co se za zdmi Kremlu děje. Notně je přiživilo údajné páteční upozornění novinářům, aby neopouštěli na víkend metropoli a připravili se na důležité oznámení. Do toho sociálními sítěmi hýbe podivná informace o údajném zabití Putinova šéfa ochranky.

Co ono velké oznámení Kremlu může být? Mezi novináři se šíří hysterie.

Od spekulací, že Putin zemřel či že má vážné zdravotní problémy přes fámy o převratu až po oznámení, že se mu narodilo dítě. Tato informace vychází ze zprávy švýcarského bulvárního deníku Blick, který Putinovu nepřítomnost na veřejnosti vysvětlil prozaicky: ruský prezident měl být na klinice v kantonu Ticino se svou milenkou Alinou Kabajevovou, která tam přijela porodit Putinovo dítě.

Více čtěte: Je Putin u těhotné milenky ve Švýcarsku?

Zastáncům této teorie nahrává i skutečnost, že do toho všeho na Rudém náměstí přímo před Kremlem a mauzoleem s nabalzamovaným Vladimírem Iljičem Leninem vyrůstá obrovské pódium. Oznámení o „následníkovi“ by se tak mohlo proměnit ve velkou oslavu.

Pravděpodobnější se jeví oslavy spojené s ročními oslavami anexe Krymu, které připadají na pondělí. Podle některých informací se měl v Kremlu v sobotu večer konat koncert slavného španělského tenora José Carrerase. Ovšem pro něj se pódium na Rudém náměstí nestaví.

Jako by očekávané tajemné oznámení nestačilo samo o sobě. V pátek večer kdosi po sítích rozšířil další informaci: velitel Putinovy ochranky Viktor Zolotov byl údajně zabit. Zolotov, rodák z Leningradu, dnešního Petrohradu, patří k Putinovým věrným. Tato fáma samozřejmě přiživila další spekulaci: v Kremlu došlo k převratu. Navíc se na Twitteru objevila fotografie, na níž ze stožáru nad Kremlem byla sundána ruská vlajka. Jak ale upozorňují někteří uživatelé, vlajka na Kremlu vlaje jen při zvláštních příležitostech. Tudíž prázdný stožár není ničím výjimečným.

Absence Putina na veřejnosti, jehož prý aktuální fotografii zveřejnila v pátek ruská státní televize, každopádně milovníkům konspiračních teorií přeje.

Více čtěte: Putin se našel? Ruská TV ukázala záběry

Sdílet: