Vzor pro Čechy? Muslim. ‚Český chalífát‘ má jasno

Nepochopená recese

Vzor pro Čechy? Muslim. ‚Český chalífát‘ má jasnoNOVÉ
Ilustrační foto Foto: Foto: Shutterstock
1
Domov

Kristýna Novotná

Muslim představuje pořádného a slušného člověka, který odmítá alkohol a drogy. Je pohledný, „fit“, pomáhá lidem v nouzi a nade vše miluje svoji rodinu. Oproti tomu Čech je popisován jako nepřizpůsobivý a vzpurný, na dovolené byl nejdále v Sudetech a za peníze by prodal vlastní matku. Srovnání nabídla recesistická facebooková stránka Český chalífát, která se prezentuje jako údajný profil muslimů snažících se o prosazení nadvlády islámu u nás. Podle ní je muslim ideálním příslušníkem moderní společnosti.

Oplácaný hospodský ve středním věku s pivem v ruce versus mladý muslim s šátkem na hlavě, ladící košilí a stylovými brýlemi na očích. „Obchází daně a pobírá dávky, za národní dědictví považuje pivo, z práce chodí do hospody a z hospody do postele,“ zní popis Čechů podle provozovatele stránek Český chalífát.

Co se nadřazenosti týče, vypracovali jsme přehledné srovnání základních lidských kvalit a posuďte sami, kdo se hodí do…

Zveřejnil(a) Český chalífát dne 20. prosinec 2015

„Vypracovali jsme přehledné srovnání základních lidských kvalit a posuďte sami, kdo se hodí do moderní společnosti lépe. My máme jasno a co Vy, preferujete raději život postavený na nenávisti, nebo na čisté víře?“ komentují tvůrci profilu.

Facebookový profil funguje už téměř rok a jak upozornil portál HateFree Culture jde o „falešnou stránku internetových trollů“. Stránka se prezentuje jako účet muslimů, kteří se snaží v Česku prosadit nadvládu islámu a zavést po vzoru Islámského státu chálífát.

Stejně jako Hagia Sofia byla původně křesťanským chrámem (nyní mešita), tak si myslíme, že i Pražský hrad zaslouží...

Zveřejnil(a) Český chalífát dne 28. prosinec 2015

„Zřízení by bylo naprosto suverénní, přetrhalo by všechny vojenské a diplomatické pakty se západním světem a bylo by částí skládačky kompletní islamizace Evropy. Kostely by byly přestavěny na mešity a muslimská komunita by byla sociálně upřednostňována,“ stojí ve vizitce „politického hnutí“.

Účet obsahuje ‚proislámsky‘ orientované texty a nejrůznější fotografie, které jsou často vytržené z kontextu. Na profilu, který zveřejňuje příspěvek téměř každý den, se objevují i nejrůznější porovnání muslimské kultury s českou společností, která je vyobrazována převážně jako úpadková. Jeden z posledních příspěvků se pak týká upravených státních symbolů v duchu Českého chalífátu.

Lidé věří, že je profil pravý

Mnozí z návštěvníků a diskutujících ale stránku považují za pravou, odpovídají tomu i jejich komentáře. „Hlavně tu není zmíněno, že muslim nesnáší jakoukoliv veřejnou zábavu, radost, hru, hudbu, ve škole dětem kreslení, plavání, tělesnou výchovu obecně, toto vše se zakazuje, žádný rozvoj těla ani ducha muslima nezajímá, od mala vše je podřízeno pouze ideologické výuce,“ komentuje například jedna z uživatelek příspěvek ohledně porovnání Čecha s muslimem.

„Má tolerance končí tam, kde už není projevována tolerance ke mně. Jsem silně přesvědčen, že kromě zajištění materiálních potřeb pro tyto uprchlíky se musíme jasně zaměřit na to, aby každý uprchlík pochopil, že pokud tu chce zůstat, musí přijmout náš systém hodnot. A pokud nechce, pak by tuto zem měl opustit,“ napsal další uživatel v reakci na upravené státní symboly.

Falešného profilu se původně chytl i lídr iniciativy Blok proti islámu Martin Konvička, který odkaz na stránku na začátku prosince sdílel se slovy „A zatím (nejspíš naprosto legálně, vždyť chtěl jen vyvraždit nebo zotročit všechny nemuslimy…)“, jak upozornil dále portál HateFree Culture. Později Konvička ale svůj příspěvek smazal.

Čtěte také: Oslavujete teroristy, zlobí se Židé na Lékaře bez hranic

Závidíme vám prezidenta. Německý ‚nekorektní‘ web velebí Zemana

Dejte si koblihu, nebojte se a zeptejte se. Muslimka otevřela infostánek