První dítě, které nemá pohlaví. Ať si časem samo vybere, říká jeho rodič

PRVNÍ DÍTĚ BEZ GENDERU

První dítě, které nemá pohlaví. Ať si časem samo vybere, říká jeho rodičNOVÉ
Svět

bp Echo24

Netradiční zacházení si pro svého svého osmiměsíčního potomka vymohl jeho rodič Kori Doty na kanadských úřadech. Ve zdravotní dokumentaci totiž nebude mít uvedeno, zda se jedná o chlapce nebo dívku do té doby, než si to dítě rozhodne samo. Informoval o tom web britské BBC.  

„Vychovávám Searyl Atli takovým způsobem, že až bude mít ponětí o sobě samé(m) a bude ovládat slovíčka, řekne mi, kým je. Snažím se jí(mu) dát veškerou lásku a podporu, aby byl(a) co nejúplnější osobou navzdory omezením, která souvisejí s chlapeckým balíčkem a dívčím balíčkem,“ uvedla osoba Kori Doty, která se sama považuje za transgenderovou osobu nehlásící se k mužskému a ani ženskému pohlaví.

Foto:

Kori Doty

Foto: Google+

Kori Doty, která dítě porodila loni v listopadu, proto u kanadských úřadů dosáhla toho, že ve zdravotní kartě chybí jednoznačné určení pohlaví dítěte. Místo mužského, nebo ženské označení je zde uvedeno pouze „U“. To má odkazovat k „undetermined“ nebo „unassigned“ (přel. – neurčené nebo nepřiřazené).

Nyní chce dosáhnout toho, aby bylo pohlaví vymazané také z rodného listu Searyl Atli. Své rozhodnutí zdůvodnil rodič také tím, že má vlastní zkušenosti se změnami v dokumentaci v pozdějším věku a chce toho své dítě ušetřit. 

Web BBC poznamenal, že se jedná o vůbec první dítě na světě, které nemá jednoznačně uvedený gender. Dítě se narodilo v kanadské provincii Britská Kolumbie.

V Týdeníku Echo a na EchoPrime se dozvíte více, získáte je zde.

Čtěte také: První odsouzený za nenávist k transgender jedincům: Zabil ex-přítelkyni, aby utajil její identitu