V Paříži zemřelo při požáru osm lidí. Hasiči mluví o „nevídaném požáru“

V Paříži zemřelo při požáru osm lidí. Hasiči mluví o „nevídaném požáru“AKTUALIZOVÁNO
Svět

Požár v Paříži

Echo24

Při požáru obytného domu v Paříži zemřelo v noci na dnešek nejméně osm lidí. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní prokuraturu. Vyšetřovatelé se přiklánějí k možnosti, že požár má kriminální pozadí. Zadržena byla v souvislosti s ním jedna žena, podle pařížského prokurátora obyvatelka domu.

Oheň zachvátil vrchní část osmipatrové budovy v 16. obvodě na jihozápadě města, ošetřeny kvůli němu musely být další zhruba tři desítky osob. Hasiči s živlem bojovali šest hodin.

Prokurátor Rémy Heitz řekl, že vyšetřovatelé se přiklánějí k možnosti, že za požárem je „kriminální“ důvod. Poblíž místa neštěstí byla zadržena obyvatelka domu a nyní je ve vazbě. Úřady zahájily vyšetřování kvůli žhářství s následkem smrti. Prokurátor zároveň upozornil, že vyšetřování je na začátku a příčina požáru dosud nebyla jednoznačně stanovena.

Hořet začalo přibližně hodinu po půlnoci v domě v Auteuilské ulici nacházející se nedaleko Bouloňského lesíku. Někteří lidé podle svědků začali volat o pomoc z otevřených oken, zatímco jiní se před plameny snažili utéci na střechu.

Podle fotografií ze sociálních sítí se oheň rozšířil přinejmenším do 7. a 8. poschodí budovy stojící v těsném sousedství dalších obytných domů.

S ohněm bojovaly zhruba dvě stovky hasičů. Podařilo se jim evakuovat okolo 50 obyvatel budovy, která byla postavena v 70. letech minulého století. „Zachránili jsme množství osob, včetně několika lidí, kteří prchli na střechu,“ řekl AFP Cognon.

Čtěte také: Podíl Novy na odhalení pravdy o lidském bytí

Související články