Pomsta hackerů za cenzuru internetu. Napadli stránky Senátu

Cenzura na internetu

Pomsta hackerů za cenzuru internetu. Napadli stránky SenátuAKTUALIZOVÁNO 1
Domov

Echo24

Internetové stránky Senátu v pondělí večer nefungovaly. Jak uvedl server novinky.cz z provozu je vyřadili hackeři z hnutí Anonymous, kteří oznámili, že jde o odplatu za schválení zákona o hazardních hrách. Ministerstvo financí na základě zákona získá pravomoc nechat blokovat webové stránky podle svého uvážení.

„Shodili jsme Senat.cz, protože jste schválili zákon proti volnému přístupu k internetu,“ uvádí se podle novinky.cz v prohlášení hackerů.

Stránky Senátu se podařilo hnutí Anonymous vyřadit okolo 21. hodiny, uvedl server Root.cz. Použili k tomu techniku zvanou DDoS, při které desítky až stovky tisíc počítačů začnou přistupovat v jeden okamžik na konkrétní server. Ten zpravidla nezvládne tak vysoké množství požadavků zpracovat a spadne. Stránky Senátu se celý večer jen načítaly a nezobrazovala se ani žádná hláška. Senátní web byl dostupný až okolo půlnoci.

Zákon z dílny ministerstva financí Andreje Babiše vzbudil značné kontroverze, protože blokací stránek z oblasti nepovoleného hazardu se podle kritiků otevírají možnosti i dalších cenzurních zásahů.