1 "OSOBNÍ NEPŘÍTEL" PUTINA

Putinova kritika našli s prostřelenou hlavou. Prý se zabil sám

, , NOVÉ

Témata: , ,

Známý Putinův kritik, novinář Alexandr Ščetinin byl nalezen v Kyjevě mrtev s prostřelenou hlavou. Tělo žurnalisty objevili jeho kamarádi, když mu šli popřát k narozeninám. Úřady mluví o sebevraždě, novinářovi blízci o tom pochybují. Informoval o tom list The Independent s odkazem na místní média.

Ščetinina našli, jak sedí na židli se střelnou ránou na hlavě a zbraň ležela pod židlí. Muž zemřel kolem sobotní půlnoci. Podle informací tohoto serveru před tím rozeslal e-mail svým nejbližším, ve kterém jim oznamoval, že se chce zabít.

Novinář žil v Kyjevě od roku 2004 a svůj portál Novy region postupně změnil z proruského na proukrajinské médium. V únoru ale prý server přestal provozovat kvůli tlaku z Ruska. Ščetinin byl známým kritikem ruského prezidenta Vladimira Putina, kterého nazval „osobním nepřítelem“.

Jeho známí kvůli tomu možnou sebevraždu zpochybňují. Moskevský bloger Andrej Mudžabajev na Facebooku napsal, že teorii o sebevraždě nevěří nikdo. „Saša byl ostrým kritikem režimu Ruské federace a byl tam nežádoucí,“ napsal Mudžabajev podle webu Rosbalt.

Nedávno zemřel v Kyjevě další ruský novinář, kterého zabila bomba nastražená v autě. Pavel Šeremet byl také politických analytikem, který se specializoval na rusko-ukrajinské vztahy a postsovětský prostor. V posledních pěti letech novinář žil na Ukrajině, kde pracoval pro Ukrajinskou pravdu. Býval také velkým přítelem ruského opozičního politika Borise Němcova, zavražděného loni v Moskvě.

Čtěte také: Šeremet není jediný. Na Ukrajině zavraždili desítky novinářů

VIDEO: Novináře Šeremeta zlikvidovala žena

, ,

Vážení diskutující,
Echo24.cz chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky urážlivé, vulgární, xenofobní, odkazy na jiné internetové stránky či takové příspěvky, které odporují obecné lidské slušnosti. Před vložením vašeho příspěvku prosím zkontrolujte, zda jste opravdu přihlášeni. V opačném případě se váš příspěvek ukáže jen na vašem monitoru, ale do diskuze se nezanese.