Ruské pokrytectví: západ kritizují, ale jejich děti studují v USA

ukrajinská krize

Ruské pokrytectví: západ kritizují, ale jejich děti studují v USA 1
Svět
Sdílet:

Veřejně se prohlašují za patrioty. Svou vlast, Ruskou federaci, oslavují, obhajují, zkrátka bezmezně milují. Vůči západním mocnostem si uchovávají rezervovaný, někdy až nenávistný vztah. Kritizují jejich hodnoty i politiku. Jak je tedy možné, že děti těchto zatvrzelých “ruských vlastenců“ a “nepřátel Západu“ žijí a studují v západních státech, tedy v “doupěti nepřítele“?

Řeč je o potomcích těch, kteří v Rusku zastávají nejvyšší státní funkce. Jejich rodiči jsou poslanci Státní dumy, vládní ministři, jejich náměstci, ale také prezident Putin, premiér Medveděv, vicepremiér Kozak i ministr zahraničí Lavrov. Informoval o tom server Open Town.org.

Děti výše jmenovaných ruských státníků se ve většině případů rozhodly pro studium v zahraničí. Jen minimum z nich se ale s diplomem v ruce do Ruska vrátilo. V západní zemích, ať už v USA, Německu nebo Velké Británii se jim zalíbilo. Nalezly tam nový domov, lásku nebo perspektivní zaměstnání. Některé z nich dokonce získaly státní občanství jiné země.

Putinovy dcery získaly vzdělání v Německu

O rodině prezidenta Putina se toho ví pomálu. Putin byl ženatý. Dnes je rozvedený. Jeho dvě dcery se narodily v Německu, v Drážďanech, v době, kdy Putin působil ve funkci sovětského špiona. V Německu navštěvovaly dcerky prestižní Peterschule, po návratu do Ruska studovaly na německém institutu v Moskvě. Budova této školy, ohraničená vysokým plotem a zdobená nápisy „Achtung“, je pod neustálým dohledem bezpečnostních kamer.

Poté byly dcery Vladimira Putina oficiálně zapsány ke studiu na univerzitě v Petrohradu. Maria měla studovat biologii a geologii, Jekatěrina orientální studia. Nikdo nikdy je tam ale nespatřil. Důvodem je možná to, že veřejnost netuší, jak ženy vypadají. Další vysvětlení k objasnění záhady nabízí bývalá manželka Putina Ludmila. Tvrdí, že dívky navštěvovaly univerzitu pod falešnými jmény a že ani jejich spolužáci neznali jejich pravou identitu.

Dnes se o dcerách Putina ví jen to, že devětadvacetiletá Maria žije se svým nizozemským přítelem nedaleko Haagu a o rok mladší Jekatěrina v Mnichově. Jekatěrina se v roce 2013 provdala za svého dlouholetého přítele Yong Joon Vaughna, syna korejského admirála.

Kolumbijská univerzita, Oxford i Massachusetts

Premiér Dmitrij Medveděv má se svou manželkou syna Ilju. Ten prozatím studuje v Rusku, nicméně médiím se svěřil se svým plánem pokračovat ve studiích na americké univerzitě v Massachusetts. Ilja tak bude nepřímo kráčet po stopách Jekatěriny, jediné dcery ministra zahraničí Sergeje Lavrova. Ta žije a studuje ve Spojených státech amerických. Aktuálně dokončuje studia na Kolumbijské univerzitě v New Yorku.

Zajímavá je kauza poslance Státní dumy Sergeje Železnjaka. Ten má tři dcery, všechny studují v zahraničí: Jekatěrina ve Švýcarsku, Anastazia s nejmladší Lisou v Londýně. Zvláštní je, že Železnjak ročně zaplatí za vzdělání svých dětí 11 milionů rublů, třebaže přiznává roční příjem ve výši 3,5 milionu rublů.

Nejstarší syn poslance politické strany Jednotné Rusko Alexandra Remezkova absolvoval vojenskou akademii Valley Forge v Pensylvánii. Paradoxní je, že tím získal výcvik, který je primárně určen důstojníkům americké armády. Máša, Remezkova dcera, zase žije ve Vídni, kde se věnuje gymnastice. V tomto sportu dokonce reprezentovala Rakousko na jedné soutěži v Lublani.

Ojedinělý není ani případ těch dětí, které znalostmi svého rodného jazyka neoplývají. Rusky neumí ani psát, ani číst. Jako například Nasťa, dcera poslance Fetisova. Nejstarší syn Pavla Astachova, ombudsmana zabývajícího se právem dětí, vystudoval Oxfordskou univerzitu. Nikolaj, syn ortodoxní poslankyně Jeleny Mizulinové, se zase údajně kvůli své sexuální orientaci přestěhoval až do Belgie.

Problémy se zákonem

Rovněž synovi místopředsedy Státní dumy Alexandru Žukovi bylo poskytnuto vzdělání v zahraničí, nicméně momentálně pobývá v londýnském vězení. Byl odsouzen ke 14 měsícům odnětí svobody po opilecké rvačce. Problémy se zákonem má také syn vicepremiéra Dmitrije Kozaka. Alexej pracuje v bance Credit Suisse, kterou Američané a Němci obvinili z daňových úniků.

Sdílet:

Hlavní zprávy

Týdeník Echo

Koupit